Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 3 października 2006 
    

Energooszczędne myszy A4Tech


Autor: DYD | 11:10
(2)
Od września w Megabajcie pojawiła się nowa seria myszy komputerowych marki A4Tech - R7 Power Saver. Na razie można kupić 1 model myszy, przewidywane są następne. Pierwszą z nowych myszy jest R7-70D. Jest to mysz bezprzewodowa, charakteryzująca się niskim zużyciem prądu - pobiera 7 mA. Dzięki temu producent mógł zagwarantować do 138 godzin pracy bez potrzeby ponownego ładowania. Ponadto na dłuższy czas pracy myszy wpływa także 4-poziomowy układ oszczędzania energii. Już po 200 milisekundach nieużywania myszy obniża on pobierane przez baterię napięcie do 2,1 mA. Po 5 sekundach włącza tryb uśpienia - mysz pobiera wtedy 0,8 mA.

Z kolei po 70 sekundach nieużywania myszy wchodzi ona w stan głębszego uśpienia i pobiera jedynie 0,1 mA. Po 30 minutach nieużywania układ oszczędzania energii wyłącza mysz. Oczywiście, mysz można też wyłączyć ręcznie dzięki wyłącznikowi.

A4Tech R7-70D może pracować na dwóch różnych kanałach częstotliwości, by uniknąć interferencji z innymi urządzeniami bezprzewodowymi. Ułatwieniem dla osób korzystających na co dzień z pakietu Office jest funkcja Office-Jump Menu. Przyciśnięcie dodatkowego klawisza w myszce uruchamia specjalne menu, które pozwala na szybki dostęp do aplikacji pakietu Office oraz 48 najczęściej używanych poleceń w tych aplikacjach (zamknij, otwórz, kopiuj itp.).

Mysz A4Tech R7-70D została także wyposażona w unikalny przycisk 2xClick, który umożliwia otwieranie aplikacji jednym kliknięciem.

Drugą z nowych myszy jest A4Tech R7-20MD, która będzie dostępna w grudniu. Jest to zminiaturyzowana wersja opisanego powyżej modelu. W odróżnieniu od większej siostry posiada szeroką, wygodną rolkę, której kolor podświetlenia określa w czytelny sposób stopień naładowania baterii.

Sugerowana cena detaliczna myszy A4Tech R7-70D to 90 zł. Z kolei sugerowana cena detaliczna myszy A4Tech R7-20MD wynosi 80 zł. Myszy są objęte dwuletnią gwarancją.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ciekawostka... (autor: Piwomir | data: 3/10/06 | godz.: 13:07)
    "...obniża on pobierane przez baterię napięcie do 2,1 mA". Napięcie mierzone w mA pobierane przez baterię? Hm...

  2. oj tam (autor: RusH | data: 3/10/06 | godz.: 14:56)
    ten co mierzyl akurat stal na_piecie

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.