Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 25 września 2001 
    

Nowa recenzja na Tweak.PL: płyty główne


Autor: DYD | 18:01
Lisek powiadomił nas, że w dniu dzisiejszym ukazała się na serwisie Tweak.Pl recenzja trzech płyt głónwych. Na warsztat poszły modele: ABIT KG7-R, ECS K7S5A, GIGABYTE GA-7DXR. Poniżej krótka zapowiedź:
Już jakiś czas temu do naszego laboratorium dotarła płyta ECS K7S5Awyposażona w chipset SiS735 który jak wiemy obsługuje procesory AMD Duron oraz AMD Athlon. Chipset może również obsłużyć pamięci DDR jak i SDR. Firma ECS wykorzystała jego możliwości i wyposażyła swój produkt zarówno w gniazda DDR jak i SDR o czym będzie później. Jednak jak się okazało płytę mógłbym porównać jedynie do ASUS A7V133 która obsługuje tylko pamięci SDR. Więc nie byłoby porównania przy pracy z pamięciami DDR. Na szczęście kilka dni później do naszej redakcji dotarły dwie płyty wykorzystujące pamięci DDR, oparte o chipset AMD 761 + VT686B. Były to ABIT KT7-R i Gigabyte GA-7DXR. Jak widzicie obie płyty posiadają w nazwie literkę "R" co zazwyczaj informuje o posiadaniu zintegrowanego kontrolera RAID. W rzeczywistości właśnie tak było. Płyta ABIT'a korzystała z kontrolera firmy HighPoint, zaś Gigabyte z Promise'a.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.