Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 23 października 2006 
    

Routery z obsługą BitTorrent


Autor: Adam | źródło: Engadget | 19:52
(10)
Wkrótce mają trafić do sprzedaży urządzenia sieciowe zdolne do samodzielnego wykorzystania sieci BitTorrent - urządzenia takie zapowiedziały między innymi firmy Asus, Planex i QNAP. Asus wprowadzi do sprzedaży dwa routery z obsługą tej technologii - będą to modele WL-500gP oraz WL-500gW, a firma Planex pięć tego typu urządzeń: BRC-W14VG-BT, BRC-14VG-BT, BRC-W14V-BT, BLW-HPMM-U oraz BLW-HPMM-G. Oprócz tego QNAP będzie oferować dwa dyski sieciowe z obsługą BitTorrent - noszą one oznaczenia TS-101 i TS-201 NAS.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Pomyłka ?? czy news z przed roku ?? (autor: Cannibal | data: 24/10/06 | godz.: 10:29)
    Witam,

    Coż autor chyba skopiował news zeszłoroczny.
    Sam jestem posiadaczem Asusa 500gP inaczej 500g Premium od ok 3 miesiecy - a wiem ze był wcześniej na rynku. Po podłączeniu dysku usb można uruchomić ściąganie bit torrent ( z udostepnianiem lub bez) jak również ściąganie materiałów za pomocą protokołów FTP i HTTP.

    http://www.asus.com/...;model=1121&modelmenu=1

    Cannibal


  2. To teraz będą zamykać w pace (autor: sebtar | data: 24/10/06 | godz.: 10:32)
    za posiadanie routera.

  3. sebtar (autor: Poke | data: 24/10/06 | godz.: 11:25)
    LOL! Rozbawiles mnie. :D

  4. Dokałdnie Asus WL-500G Premium jest już w sprzedaży (autor: wolfikWAW | data: 24/10/06 | godz.: 11:43)
    WL500G Premium jest już do dosyć dawna w sprzedaży. Jednak nie pozbawiony jest paru mankamentów np. dysk podłączony do routera musi być sformatowany jako FAT32 - ze wszytskimi jego ograniczeniami, lub jako EXT2 lub EXT3 - ta pierwsza opcja zalecana przez producenta ( wszytsko dlatego, że core systemu opraty jest na Linuxie). Download Master - funkcja ściągnia torrentów w Assusie działa średnio bardzo lubi przchodzić w stan oczekiwania i mimo dosyć duzych transferów plik lubią siągać się długo. Faktem jest, że nie trzeba mieć włączonego komputera co prz ściąganiu zapewnia błogą ciszę.

  5. wolfik, to mnie zaciekawiłeś (autor: matryc | data: 24/10/06 | godz.: 21:45)
    Ext3 to chyba najlepszy wybór, FAT32 jest okaleczony do max 2GB dla jednego pliku. A potem jak te pliczki można przeglądać? normalnie przez www ma się jakiś menedżer, czy da się ftpować na router? Powiedzcie coś więcej. Dysk USB to rozumiem w obudowie usb ze swoim zasilaniem, a czy ktoś próbował dysków 2.5" w obudowach z zasilaniem płynącym z USB? To by mi bardzo pasowało, szumiało by mi na przedpokoju a nie tu gdzie śpie ;D

  6. C.D. Informacji (autor: wolfikWAW | data: 24/10/06 | godz.: 23:06)
    Nie testowałem osobiście EXT3 sam mam podłączony dysk w formacie Ext2. Router wg znanych mi informacji zasili dysk 2.5 cala sam nie poróbowałem podlączyć więc 100% gwarnacji nie daję. Co do dostepu dysk widzimy normlanie w otoczeniu sieciowym jako dysk sieciowy, dzieki temu, że router jest widoczny jako komputer. Router posiada 2 porty USB do jednego możemy podłączyc dysk sieciowy, do drugiego np dzielona w sieci drukarkę. Co do Torrentów ściąga je się przez dołączoną do routera aplikację Download Managera. Instaluje się prostego klienta na komputerze wyiera się pliki do ściągania od tej pory rolę ściągania przejmuje router my możemy wyłączyć komputer iść spać albo pograć, żadne zasoby ( no może minimalna ilość ramu na DM) nie są zajmowane po stronie komputera. Do ideału brakuje 1Gb portów i może lepszej organizacji oprogramownia dla obsługi BT ale są dosyć częste updatety więc ja osobiście nie nażekam.

  7. hmm powiedz mi jeszcze kilka rzeczy: (autor: matryc | data: 25/10/06 | godz.: 01:03)
    ext3 = ext2 + journalling takze ja bym od razu ext3 dał (przy awarii zasilania, nie zmaści plików, co się może stać przy fat32, bądź ext2). Ciekawi mnie jak reagują na ten router strony z torrentami, ich statystyki. Np. PolishTracker, TorrentBytes, albo Sky? Czy można ustawić ile ma zabierać pasma na seedowanie torrentów? Tak aby upload nie przekraczał danej wartości? Da się ustawić ratio seedowania? Np. tak jak w klientach można ustawić seeduj 120 % pliku, potem stop. Da sie? Kurde chyba chapne ten router, mam teraz d-linka wifi i rzeczywiście takiego bajeru mi brakuje.

  8. jak możesz to odpowiedz na pytania (autor: kubolx | data: 25/10/06 | godz.: 01:22)
    kolegi powyżej i dożuć jeszcze informacje jak ze stabilnością połączenia i dzieleniem pasma, a i jak wiesz to jak jest z tym dzieleniem drukarki (tzn. czy do tego musi być włączony komp jakiś czy można skopiować stery na dysk)? Też mam chrapke na ten routerek od kiedy go zobaczyłem ale taki zbedzny wydatek(?:P?) muszę mocno argumentować żonce

  9. C.D. 2 (autor: wolfikWAW | data: 25/10/06 | godz.: 02:00)
    Na pierwsze pytanie :) Tutaj właśnie wychodzą dziwne działania aplikacji Download Mastera - otóż nie widać aby klient cokoliwek seedował natomias ściąga co do Polish Tracker udało mi się pobrać kilka torrentów ale nie patrzyłem na statystyki. Najczęściej zassysamz isohunt. Jak już stwierdziłem DM jest w wielu dzidznach ubogi i daleko mu do ideału a nawet do przyzwoitości, ale jedno mogę napisać pracują nad nim. Jako ciekawostkę można dodać, że ponieważ to Linux Asus zgodził się na pracę na oprogramowaniem dodatkowym w standracie Open Source, więc społeczność uzytkowników tej maszynki zdołała już wymyslić parę własnych wersji oporogramowania, zwłaszcza Rosjanie.
    Pytanie nr. 2 Stabilność i zachowanie routera jest wręcz wzorowe do tej pory - uzytkujego już dwa i pół miesiąca nie musiałem go restartować z powodu zawieszenia przy transferze (używam go z łączem z TV Kablowej). Do ciekawszych funkcji można zaliczyć, że router potrafi utrzymać transfer nawet (sic!) podczas ugradu firmware (zajmuje około 12 min), czas przerwy w połączeniu z siecią nie przekroczył 30 sekund. Co do dzielnia pasam posiada kilka funkcji jego podziału 4 profile predefinowane i dodatkowe opcje pozwalające na dosyć zaawansone nim zarządzanie. Drukarka musi być włączona w port USB routera widoczna jest wtedy jako drukarka sieciowa przypisana do komputera (jako taki router widoczny jest w domowej sieci). Co do sterowników prawdę mówiąc nie wiem nie próbowałem tej opcji.


  10. Mały problem (autor: Cannibal | data: 25/10/06 | godz.: 10:54)
    U mnie wystąpił mały problem i nie wiem czy jest ogólny czy jednostkowy, w przypadku braku prądu lub wyłączenia tracę kolejke ściągania BT. Cóż może i tak jest, aha ściąganie FTP nie jest zbyt wygodne.
    Pozatym wszystko ok - chodzi nawet z HP LJ 610 - takim zabytkiem z przejsciówką USB-LPT.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.