Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 27 września 2001 
    

Nowa linia skanerów Fujitsu


Autor: DYD | źródło: e-mail | 10:34
Podczas targów DMS EXPO Europe, które rozpoczęły się właśnie dzisiaj w Essen firma Fujitsu Deutschland zaprezentowała nową linię skanerów do dokumentów. Są to modele ScanPartner 620C, fi-4340C, fi-4640S oraz fi-4990C. ScanPartner 620C to kolorowy skaner przeznaczony do przetwarzania do 1.000 stron A4 na dzień, osiągający prędkość 20 str./min. w trybie monochromatycznym i do 10 str./min. w kolorze. W pakiecie standardowym oferowany jest w wersji z interfejsem SCSI. Skaner wyposażono w podajnik umożliwiający automatyczne przetwarzanie dokumentów. Oprócz niego urządzenie może funkcjonować jako skaner płaski pozwalający np. na skanowanie dokumentów spiętych czy zbindowanych.

Model fi-4340C umożliwia skanowanie w kolorze arkuszy w formacie do A4, dodatkowo
posiada funkcję skanowania dwustronnego (tzw. duplex). Przy automatycznym przetwarzaniu dokumentów prędkość jego pracy sięga 29 obrazów/min. w kolorze a 80 obrazów/min. w trybie monochromatycznym. Dzięki zastosowaniu nowego 3-kolorowego sensora CCD możliwe jest osiągnięcie rozdzielczości optycznej nawet do 600 dpi, co dla przetwarzania wysokonakładowych dokumentów jest wielkością rekordową.

Z kolei model fi-4640S to monochromatyczny skaner jednostronny do zastosowań w DMS i OCR, a także archiwizacji. Co ważne, jest to najszybszy w swojej klasie skaner – przetwarza do 56 stron A4 na minutę w orientacji poziomej. Możliwe jest skanowanie obrazów mieszczących się w formacie od A8 do A3 z rozdzielczością optyczną do 400 dpi i z rozdzielczością wyjściową obrazu od 200 do 800 dpi.

Ostatni z prezentowanych podczas targów skaner o symbolu fi-4990C to najlepszy z high-end’owych – wysokonakładowych modeli Fujitsu, dedykowanych do przetwarzania od 6 do 15 i więcej tysięcy dokumentów dziennie. Urządzenie skanuje dokumenty włączając format A3, ponadto posiada duplex umożliwiający skanowanie dwustronne. Fi4990C przetwarza nawet do 170 kolorowych obrazów w formacie A4 na minutę przy rozdzielczości 150 dpi!!! Model ten wyposażono w interfejs UltraWide SCSI-3. Rozdzielczość optyczna skanowania wynosi do 400 dpi, zaś rozdzielczość eksportowanych obrazów można odpowiednio ustalić w przedziale od 75 do 400 dpi.
Nowe funkcje prostowania („deskew”), kadrowania („cropping”) i obracania („rotation”) dokumentów gwarantują najwyższą jakość uzyskiwanych obrazów.

Część prezentowanych podczas targów skanerów Fujistu znalazła się już w ofercie Alstor, inne trafią do niej w najbliższym czasie.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.