Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 9 listopada 2006 
    

Układy 65 nm w komórkach


Autor: DYD | 13:43
(1)
Firma Intel poinformowała dziś o rozpoczęciu dostaw pierwszych na rynku 65-nanometrowych układów pamięci NOR flash typu Multi-Level Cell. Nowe produkty o pojemności 1 GB, oparte są na architekturze Intel StrataFlash(r) Cellular Memory (M18) i są całkowicie kompatybilne z dotychczas produkowanymi pamięciami wykorzystującymi proces technologiczny 90 nm. Rozpoczęcie dostaw nowych pamięci, przeznaczonych dla multimedialnych telefonów komórkowych z wbudowanymi megapikselowymi aparatami fotograficznymi, możliwością rejestracji wideo i szybkiego transferu danych, zbiegło się w czasie z wprowadzaniem na rynek nowej generacji telefonów komórkowych.

“Ogromna gęstość naszych układów 1GB pozwala na nieomal podwojenie dostępnej dla plików multimedialnych pamięci nawet najcieńszych i najmniejszych telefonów” - powiedział Darin Billerbeck, wiceprezes Intela i dyrektor Intel Flash Products Group. “W 2007 roku wprowadzimy na rynek oparte na 65-nanometrowej architekturze M18 układy o pojemnościach 512 MB, 256 MB i 128 MB”.

Nowe pamięci NOR MLC Intela to nie tylko duża pojemność i gęstość zapisu danych – to również duże prędkości zapisu i odczytu danych. Układy te pracują z częstotliwością 133 MHz, co pozwala na uzyskanie prędkości zapisu rzędu 1 MB/s, co jest wartością więcej niż wystarczającą nawet dla wbudowanych aparatów o rozdzielczości matrycy 4 megapikseli, czy wideo w standardzie MPEG-4. Poza dwukrotnym zwiększeniem prędkości pracy pamięci w porównaniu z poprzednią generacją, inżynierom Intela udało się również znacznie zredukować ich zapotrzebowanie na energię, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie czasu pracy na bateriach.

Nowa rodzina układów to wynik współpracy Intela z firmą STMicroelectronics, mającej na celu opracowanie jak wydajnej i nowoczesnej architektury pamięci dla telefonów komórkowych. Dzięki temu producenci telefonów otrzymują produkt zgodny z dotychczasowymi standardami interfejsów sprzętowych, a jednocześnie oferujący dużo wyższą wydajność i niższe zużycie energii.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Układy te pracują z częstotliwością 133 MHz, co pozwala na uzyskanie prędkości z (autor: RusH | data: 9/11/06 | godz.: 19:59)
    Układy te pracują z częstotliwością 133 MHz, co pozwala na uzyskanie prędkości zapisu rzędu 1 MB/s

    ----
    bzdura :)
    szyna nie ma nic do predkosci apisu


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.