Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 15 grudnia 2006 
    

Dwa nowe Sound Blastery


Autor: DYD | 19:43
(3)
Firma Creative poinformowała o wprowadzeniu do oferty dwóch zewnętrznych kart dźwiękowych Sound Blaster Surround 5.1 oraz Sound Blaster Connect. Obie karty oferują odtwarzanie dźwięku w wyższej jakości niż układy zintegrowane na płytach głównych w komputerach stacjonarnych i przenośnych. Załączone oprogramowanie ułatwia przegrywanie płyt audio do plików MP3 i WMA, oczyszczanie starszych nagrań z trzasków i szumów oraz zarządzanie zbiorami muzycznymi. Karty łączą się z komputerem za pomocą złącza USB 2.0. Creative Sound Blaster Surround 5.1 wyposażono w niezbędne przewody, posiada cyfrowe wyjście współosiowe i optyczne a na przednim panelu znajdują się wygodnie rozmieszczone gniazda mikrofonowe i słuchawkowe oraz regulacja głośności.

Specyfikacja:
Odtwarzanie: 24-bitowa konwersja cyfrowo-analogowa z częstotliwością próbkowania do 48kHz w trybie 5.1 i do 96kHz w trybie stereo.
Nagrywanie: 24-bitowa konwersja analogowo-cyfrowa z nagrywaniem 16- lub 24-bitowym i częstotliwością próbkowania do 96kHz.
Wyjście optyczne SPDIF (Sony/Philips Digital Interface) o jakości 24-bitów / 96 kHz.
Wejście: liniowe i mikrofonowe
Wyjścia analogowe: przedni lewy/prawy, tylny lewy/prawy i środkowy/niskotonowy
Wyjścia cyfrowe: optyczne i współosiowe
Sterowanie na przednim panelu: włączenie / wyłączenie CMSS, głośność mikrofonu, ogólna głośność / wyciszenie

• Z powodu ograniczonej przepustowości łącza USB 1.1. może nie być możliwe odtwarzanie, nagrywanie lub jednoczesne odtwarzanie i nagrywanie sygnałów o najwyższej obsługiwanej jakości bitowej i/lub częstotliwości próbkowania.

Creative Sound Blaster Connect to system audio ułatwiający przegrywanie utworów muzycznych z płyt winylowych i kaset do formatów cyfrowych, np. MP3 lub WMA oraz zapisanie ich np. na płytach CD. Karta zapewnia 16-bitową konwersję cyfrowo-analogową z częstotliwością próbkowania do 48kHz. System wyposażono w niezbędne okablowanie a wygodne w obsłudze oprogramowanie ułatwia konwersję nagrań do formatów cyfrowych, usuwając przy tym szumy i trzaski! Sound Blaster Connect posiada optyczne wejście-wyjście umożliwiające również podłączenie do dekodera kina domowego, urządzeń studyjnych i odtwarzaczy minidisk. Przedni panel zawiera regulację głośności oraz gniazdo mikrofonowe i słuchawkowe.


Specyfikacja:
Odtwarzanie: 16-bitowa konwersja cyfrowo-analogowa z częstotliwością próbkowania do 48kHz
Nagrywanie: 16-bitwa konwersja analogowo-cyfrowa z częstotliwością próbkowania do 48kHz
Wyjście optyczne SPDIF (Sony/Philips Digital Interface).
Wejścia: wejście optyczne, liniowe i mikrofonowe
Wyjścia analogowe: composite (RCA) przedni lewy / prawy
Wyjścia cyfrowe: wyjście optyczne
Sterowanie: przełącznik sygnału wyjściowego: cyfrowy/analogowy, regulacja głośności.

Obie karty wyposażono w oprogramowanie, w skład którego wchodzi Creative Media Source, zapewniające pełną kontrolę nad biblioteką muzyczną oraz zapisywanie nagrań z płyt winylowych i kaset magnetofonowych do plików MP3/WMA lub na płyt CD, odtwarzanie z korekcją brzmienia, efektami i wirtualnym dźwiękiem przestrzennym, nagrywanie własnych składanek CD. Creative Smart Recorder upraszcza proces nagrywania a podczas przegrywania z kaset i płyt winylowych muzyki i nagrań do postaci cyfrowej zastosuje algorytmy usuwające zakłócenia.

Karty dostępne będą na rynku polskim w cenie: Creative Sound Blaster Surround 5.1 - 229 PLN brutto, Sound Blaster Connect - 189 PLN brutto.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. hmm... (autor: MatiZ | data: 15/12/06 | godz.: 21:19)
  Po1 kiedy beda dostepne
  Po2 czy ten 5.1 obsłuży 6 głośników? :>


 2. MatiZ (autor: Franz | data: 15/12/06 | godz.: 21:30)
  5.1 obsluzy 6 glosnikow ? tak sub + 5 satelitek

 3. Mam sb live! 24 bit ecternal, (autor: Mav | data: 19/12/06 | godz.: 06:25)
  dobrze się spisuje ale czasami straszliwie strzela prawy tylmny głośnik, co dziwne głównie przy odtwarzaniu flaszy na stronach internetowych typu youtube itp. :|

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.