Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 20 grudnia 2006 
    

Plextor Blu-ray i PlexEraser


Autor: DYD | 15:50
(2)
W Polsce pojawiły się dwie nowości: nagrywarka PX-B900A obsługująca dyski Blu-ray oraz PlexEraser PX-OE100E - niszczarka do nośników optycznych. Nowa, wewnętrzna nagrywarka Plextor z interfejsem ATAPI umożliwia zapis płyt Blu-ray z prędkością 2x. Nowa technologia wykorzystuje nośniki BD-R - jednokrotnego zapisu i nośniki BD-RE - wielokrotnego zapisu o pojemności 25GB (wersja jednowarstwowa) i 50GB (wersja dwuwarstwowa). Model PX-B900A, poza zapisem i odczytem nośników Blu-ray umożliwia również obsługę praktycznie wszystkich popularnych formatów CD i DVD (włącznie z dwuwarstwowymi płytami DVD i formatem DVD-RAM). Napęd obsługuje płyty o średnicy 12cm i 8 cm. Ciekawostką jest duży bufor o pojemności 8MB.Kolejną nowością jest PlexEraser PX-OE100E, którego zadaniem jest permanentne usuwanie danych z nośników optycznych. PlexEraser będąc pierwszym urządzeniem tego typu na świecie, został zaprojektowany do wykorzystania w miejscach, gdzie bezpieczeństwo danych ma podstawowe znaczenie: instytucjach finansowych, wojsku, organizacjach rządowych itp.

Zastosowana w PlexEraser technologia niszczy obszar, na którym zapisane są dane, za pomocą promieni lasera. Oznacza to, że dane nie mogą zostać ani odczytane, ani odzyskane w żaden sposób. Po ich skasowaniu, nośnik jest dodatkowo oznaczany, by rozróżnić płyty z usuniętymi danymi. Urządzenie jest tak zaprojektowane, by mogło działać w sposób ciągły.

PlexEraser potrafi usuwać dane ośmiu typów nośników: CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW, DVD-R DL, DVD+R DL, zarówno o średnicy 12, jak i 8 cm. Średni czas usuwania danych z płyt CD oraz jednowarstwowych nośników DVD wynosi 3 minuty, natomiast zawartość dwuwarstwowych płyt DVD kasowana jest w około 6 minut.

Podobnie jak inne urządzenia firmy Plextor, również nagrywarka PX-B900A i PlexEraser objęte są bezpłatną usługą gwarancyjną typu door-to-door Plextor Exclusive Service.

Cena PX-B900A - 3.060,- PLN netto
Cena PlexEraser PX-OE100E – 638,- PLN netto

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. wow :o (autor: SweetDreams | data: 20/12/06 | godz.: 16:34)
    8 MB, tyle to ma moj stara nagrywarka LG, którą kupiłem 5 lat temu :]

  2. gdyby miala 8GB (autor: komisarz | data: 20/12/06 | godz.: 21:34)
    poczulbys sie lepiej? :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.