Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 27 lutego 2007 
    

Czwarta 45 nm fabryka Intela


Autor: Adam | 10:14
(1)
Intel poinformował wczoraj o czwartej fabryce, która ma produkować procesory w technologii 45 nm - będzie to Fab 11X znajdujący się w mieście Rio Rancho w stanie Nowy Meksyk w Stanach Zjednoczonych. Rozpoczęcie produkcji w technologii 45 nm w tym zakładzie będzie wymagało wydania od 1 do 1,5 miliarda dolarów, a produkcja ma się rozpocząć w drugiej połowie przyszłego roku. Do tej pory znane były trzy fabryki, mające produkować procesory Intela w technologii 45 nm - D1D Oregonie i Fab 32 w Arizonie oraz Fab 28 w Izraelu. W fabryce Fab 11X wytwarzane są dziś procesory w technologii 90nm na 30cm waflach krzemowych. Była to pierwsza tego typu fabryka uruchomiona w październiku 2002 roku.

Firma będzie używać materiału o wysokiej stałej dielektrycznej (high-k) do wytwarzania izolacji w bramce tranzystora oraz nowej kombinacji metali do wytwarzania elektrody bramki.

Produkcja pierwszych procesorów wykonanych w tej technologii (nazwa robocza Penryn) ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. kurna (autor: matryc | data: 28/02/07 | godz.: 23:18)
    ale ta miniaturyzacja idzie do przodu, żeby całą fabryke w 45 nm wsadzić :|

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.