Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 28 lutego 2007 
    

Projektor Optoma HD73


Autor: DYD | 15:47
Veracomp wprowadził do swojej oferty następcę Optomy HD72i. Odświeżony model pod nazwą HD73 został zbudowany w oparciu o najnowszy układ DarkChip3 firmy Texas Instruments. Optoma HD73 może poszczycić się w stosunku do swego poprzednika wyższym kontrastem, który wynosi obecnie 6000:1 w trybie ImageAI. Jasność lampy jest optymalizowana indywidualnie, w zależności od przesyłanego do projektora sygnału. Maksymalna rozdzielczość obrazu w proporcji 4:3 to 1600x1200 (UXGA), natywna rozdzielczość w panoramicznym formacie wynosi 1280x768, projektor doskonale poradzi sobie również z pełnym High Definition 1080p. Za odwzorowanie barw odpowiada tu 6-segmentowe koło kolorów o 5-krotnej prędkości, dodatkowo wsparte technologiami BrilliantColor i TrueVivid.

Żywotność lampy projektora HD73 wynosi 3000 godzin, co daje ponad 4 lata użytkowania przy wyświetlaniu jednego filmu każdego dnia. Zastosowane tunelowe chłodzenie utrzymuje odpowiednią temperaturę komponentów oraz nie zakłóca atmosfery wyświetlanego filmu, gdyż szmer generowany na poziomie 27 dBA można porównać jedynie z cichym szeptem.

HD73 posiada możliwość korekcji efektu Keystone'a zarówno w pionie, jak i w poziomie. Pozwala to na właściwe dostosowanie obrazu w sytuacji gdy nie można ustawić urządzenia prostopadle do ekranu. Zalecany dystans projektora od punktu odbicia zawiera się pomiędzy 1,5 i 12,2 metra. Aby wygodnie korzystać z urządzenia w każdej z tych odległości, do zestawu dołączony został podświetlany pilot zdalnego sterowania.

Na tylnym panelu umieszczono gniazda, które pozwalają nie tylko na podłączenie do kilku źródeł sygnału, ale poszerzają znacznie zakres zastosowań projektora. Poprzez dołączony do zestawu adapter można przesłać do projektora Optomy sygnał RGB przez cyfrowy interfejs DVI-I. Sygnał z komputera stacjonarnego lub laptopa można wprowadzić przez to samo gniazdo bezpośrednio lub przy użyciu konwertera D-sub. Aby zachować najwyższą jakość obrazu High Definition wyświetlanego przez projektor, należy skorzystać ze złącza HDMI, do którego również w razie potrzeby można podłączyć poprzez adapter drugi komputer. W przypadku braku możliwości wykorzystania powyższych opcji, inne urządzenia mogą zostać podpięte przez tradycyjne łącza kompozytowe chinch oraz S-Video.

W Polsce gwarancja na lampy wszystkich projektorów Optoma jest wydłużona i wynosi 12 miesięcy (lub 1000 godzin).

Sugerowana cena detaliczna nowego modelu wynosi 6990 złotych + VAT.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.