Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 29 marca 2007 
    

Plany nVidii odnośnie 55 nm


Autor: Adam | źródło: VRZone | 08:30
(1)
Firma TSMC, która jest głównym producentem układów graficznych nVidii, ogłosiła zamiar rozpoczęcia produkcji w technologii 55 nm - ma to nastąpić już w maju tego roku. W związku z tym nVidia ujawniła swoje plany co do tej technologii - pierwsze, testowe partie układów w 55 nm zostały wyprodukowane już na początku tego roku. W drugiej połowie roku będą one dostępne dla producentów układów graficznych - nadal w wersji testowej. Właściwa produkcja w technologii 55 nm ma ruszyć w pierwszym kwartale 2008 - wkrótce potem pierwsze karty z tymi układami powinny trafić do sklepów. Oprócz tego także AMD rozpoczęło testową produkcję w technologii 55 nm - pierwsze układy graficzne w tym nowym procesie mają trafić do odbiorców na początku przyszłego roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. 55 nm (autor: Gawd | data: 30/03/07 | godz.: 08:15)
    To dobra wiadomość. Układy będą generować mniej ciepła przy jednoczesnym wzroście częstotliwości taktowania. Spowoduje to zmniejszenie "ogromnych" systemów chłodzenia do wymiarów bardziej przyzwoitych. Może i cena spadnie ;-)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.