Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 4 kwietnia 2007 
    

Wkrótce premiera Intel Steeley?


Autor: Adam | źródło: DigitLife | 10:06
Jakiś czas temu informowaliśmy o zamiarze firmy Intel dotyczącym wprowadzenia nowego procesora, stworzonego z myślą o komputerach z kategorii UMPC - wszystko wskazuje na to, że układ ten nosi kodową nazwę Steeley, a jego premiera może się odbyć już 18 kwietnia. Procesor ten ma stanowić jeden z elementów nowej platformy dla systemów UMPC, która nosi kodową nazwę McCaslin. Steeley ma wywodzić się z architektury Pentium M, korzystać z 512 KB pamięci cache oraz wspierać FSB o prędkościach 600 MHz i 800 MHz.

Wymiary tego procesora, produkowanego w technologii 90 nm, mają wynosić 1,4 na 1,9 cm. W skład wspomnianej platformy wchodzi także mostek północny Little River - obsługuje on do 1 GB pamięci DDR2 400 i korzysta ze zintegrowanego układu graficznego GMA X3000. Towarzyszyć mu będzie mostek południowy, będący okrojoną wersją ICH7-M. Według dostępnych informacji maksymalny, łączny pobór mocy tych trzech układów ma nie przekraczać 9,3W, a średni pobór mocy ma wynosić zaledwie 1,95W. Jak na razie przedstawione powyżej informacje nie zostały potwierdzone oficjalnie.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.