Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 11 kwietnia 2007 
    

Pioneer DVR-212 SATA już w sprzedaży


Autor: DYD | 10:45
(5)
W sprzeaży pojawiły się nagrywarki DVD Pioneer z serii DVR-212. Ciekawostką nowych napędów jest komunikacja z komputerem za pomocą interfejsu Serial-ATA. W nowych modelach zastosowano m.in. system redukcji rezonansu wywołanego przez obracający się z dużą prędkością nośnik (Disc-Resonance Stabiliser) czy Precision Recording Technology, optymalizującą warunki nagrywania danych, w celu uzyskania możliwie najwyższej jakości ich zapisu.

Podstawowe parametry nagrywarek DVR-212 przedstawiają się następująco:

- szybkość zapisu danych: DVD+R – 18x, DVD-R – 18x, DVD+RW – 8x, DVD-RW – 6x, DVD+R DL – 10x, DVD-R DL – 10x, DVD-RAM – 12x, CD-R – 40x, CD-RW – 32x;

- szybkość odczytu danych: DVD – 16x, DVD-RAM – 5x, CD – 40x;

- pojemność bufora danych: 2MB

Podobnie jak w modelach serii 112 z interfejsem ATAPI, również w DVR-212 zastosowano:

• Liquid Crystal Tilt Technology - technologia sprawdzona w samochodowych systemach nawigacji. Zapewnia ona stabilny zapis i odczyt danych, dzięki zastosowaniu ciekłokrystalicznego mechanizmu stabilizującego;

• Smart Laser Driver - zaawansowany obwód lasera precyzyjnie kontroluje sygnał zapisu przy wysokich prędkościach zapisu i zmniejsza prawdopodobieństwo obniżenia jakości sygnału;

• Ultra Dynamic Resonance Absorber – zadaniem tej technologii jest absorbowanie wibracji spowodowanych przez źle wyważone płyty.

Konstrukcja obudowy napędu również pochłania wibracje, a specjalne wkładki w jej wnętrzu dodatkowo tłumią hałas generowany przez szybko obracającą się płytę.

Dodatkową ciekawostką jest system Performance Adjusting Firmware, który automatycznie dostosowuje prędkość obrotową nośnika w zależności od wykonywanych operacji: kopiowanie danych, odtwarzanie filmów, nagrywanie danych itp.

Nowe napędy dostępne są w dwóch odmianach: DVR-212 z beżowym panelem przednim oraz DVR-212/BK z panelem w kolorze czarnym, w cenie około 150 zł brutto. Nagrywarki objęte są dwuletnią gwarancją.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. kiedy dożyjemy czasów gdy napędy SATA (autor: zbiggy | data: 11/04/07 | godz.: 11:36)
  przestaną być ciekawostką a staną się standardem?
  Podobnie jest z PCI-E. Mam na płycie większość slotów PCI-E/SATA a popoularność kart/napędów na poziomie yeti: podobno jest ale mało kto widział.


 2. zbiggy chyba jeszcze dużo wody upłynie zanim będzie to standard :( (autor: Lysy | data: 11/04/07 | godz.: 13:03)
  Producenci poprostu leca sobie w kulki. Uwazaja ze jak na plycie masz juz wszystko to po co ci inne zlacza poza grafika.
  Dzieki ich podejsciu chyba wole kupic plyte na s939 z agp i miec z 5 zlacz pci i 2 kanaly ata niz cos na am2 i zastanawiac sie gdzie wlozyc karty rozszerzen.


 3. No i (autor: Mieciu76 | data: 12/04/07 | godz.: 00:44)
  niestety kolega Lysy ma rację. Mam pci-e i saty i no i tylko 3 pci- kartę z WC (atrapa karty-mniejsza o szczegóły, ale musi być w pci), audigy, firewire (bo nie mam) no i kupa. Tuner tv to juz na USB . . .

  A wogóle to sobie chciałem kupić wypas płytę (pod intela) ale z 1 pci-e (x16). No i kupa- nie ma. po kiego mi 2x pci-e. Nigdy nie włążę 2xgrafik. No naprawdę se lecą w kulki. te tandemy to oni chcą chyba na siłę wpychać. NIE CHCĘ PŁYTY Z 2XPCIx16..... chcę pci zwykłę- no albo kart na pcix1,2,4 . . . resztę już znacie...


 4. Mieciu76 jest płytka na s775 prawie taka jaką byś chciał (autor: Lysy | data: 12/04/07 | godz.: 09:52)
  Asus P5WDG2 WS Professional - wypasiona płyta na Intela. Niestety ma 2 PCI-E ale plusem jest ze ma zlacza PCI i PCI-X (sa zgodne z PCI). Cena jej tez troche powala, bo 1000 zl za plyte to duzo.

 5. Hmm. (autor: KaszeL | data: 13/04/07 | godz.: 13:03)
  Z ta kompatybilnoscia PCI-X z pci to uwazajcie. Tam mozna wlozyc tylko i wylacznie karty 3.3V, a niestety tych jest dosc malo. Odnosnie ceny, to nie przesadzajmy. W serwerkach mam plyty po 2-4k ;)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.