Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 12 października 2001 
    

Już 20 milionów PlayStation 2


Autor: DYD | źródło: e-mail | 23:42
Kolejna wiadomość z Sony to informacja o łącznej sprzedaży 20 milionów egzemplarzy popularnego Komputerowego Systemu Rozrywki PlayStation 2. Wynik ten uzyskano po upływie sześciu miesięcy od momentu sprzedaży 10-milionowej konsoli i zarazem po roku od wprowadzenia PlayStation 2 na rynek. W grudniu 1994 r. pojawiła się na rynku pierwsza wersja PlayStation, której sprzedaż do chwili obecnej osiągnęła liczbę 85 milionów egzemplarzy. Dla porównania, w takim samym okresie od debiutu rynkowego sprzedaż Komputerowego Systemu Rozrywki PlayStation 2 była 3,4 raza większa. Dostępność gier na PlayStation 2, kształtuje się w następujący sposób: w Japonii wydano już 296, w Ameryce Północnej 292 tytuły, a do końca roku finansowego planowane jest wydanie kolejnych 82 tytułów. Przewiduje się, że do końca marca 2002 r. na rynku znajdzie się w sumie ponad 570 programów. W Europie liczby te wynoszą odpowiednio 111 i 250.

Od początku bieżącego roku kalendarzowego produkcja półprzewodników w fabryce Fab1, należącej do SCEI, oraz fabryce Oita TS Semiconductor, będącej spółką joint venture założoną przez firmy Sony Computer Entertainment i Toshiba, stale wzrastała, przyczyniając się do zwiększenia płynności dostaw systemu PlayStation 2. We wrześniu 2001 r., zgodnie z planem, produkcję rozpoczęła fabryka półprzewodników Fab2. Obecnie zwiększono produkcję PlayStation 2 do liczby 1,8 miliona egzemplarzy miesięcznie, aby możliwe było zaspokojenie popytu w okresie zakupów świątecznych w Japonii, Ameryce Północnej i Europie. Dotychczas nie zauważono, aby zakłócenia w funkcjonowaniu światowej gospodarki, spowodowane zamachami terrorystycznymi w Stanach Zjednoczonych, wpłynęły znacząco na branżę gier wideo. Pomimo tego firma Sony Computer Entertainment dokładnie monitoruje tendencje rynkowe na świecie, aby zapewnić odpowiednią wielkość produkcji oraz kierować dostawy na właściwe rynki. Intensywne wysiłki podejmowane w celu ograniczenia kosztów spowodowały ich znaczne obniżenie wcześniej, niż się spodziewano.Łączna liczba sprzedanych Komputerowych Systemów Rozrywki PlayStation 2 w poszczególnych regionach (stan na 9 października 2001 r.)

  • Japonia (Sony Computer Entertainment Inc.): 6,86 miliona egzemplarzy (data rozpoczęcia sprzedaży: 4 marca 2000 r.)
  • Ameryka Północna (Sony Computer Entertainment America): 8,55 miliona egzemplarzy (data rozpoczęcia sprzedaży: 26 października 2000 r.)
  • Europa/kraje stosujące standard PAL (Sony Computer Entertainment Europe): 4,63 miliona egzemplarzy (data rozpoczęcia sprzedaży: 24 listopada 2000 r.)
Łączna liczba sprzedanych systemów na świecie: 20,04 miliona.

Sony Computer Entertainment Inc. poinformowała także o wprowadzeniu na rynek specjalnej oferty zestawów PlayStation 2 pod nazwą "European Automobile Color Collection" ("Kolekcja kolorów samochodów europejskich"). Kolekcja ta została przygotowana dla uczczenia sprzedaży 20 milionów Komputerowych Systemów Rozrywki PlayStation 2 na całym świecie. PlayStation 2 będą dostępne w pięciu różnych kolorach (białym, czerwonym, żółtym, niebieskim i srebrnym, wszystkie o metalicznym połysku). Do sprzedaży trafi zaledwie 2000 sztuk każdej wersji kolorystycznej (po 666 egzemplarzy każdego koloru na Japonię, USA i Europę).

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.