Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 27 kwietnia 2007 
    

Grid.org kończy działalność


Autor: Redakcja | 22:00
(14)
Autor: Goffy. Po sześciu latach działalności organizacja Grid.org nadzorująca obliczenia molekularne oparte o system United Devices poinformawała o zakończeniu działalności. W ciągu tego czasu prowadzone były badania nad lekiem na raka, ospę prawdziwą czy wąglika. Projekt realizowany na zasadzie systemu rozproszonego zgromadził ponad milion wolontariuszy, którzy zarejestrowali łącznie 3,7 mln komputerów.

Tym samym UD TwojePC Team kończy swoją działalność. Dziękujemy Wam za wsparcie projektu. Nasz zespół wypracował łącznie 344 lata zrzeszając ponad 500 wolontariuszy. Być może to dzięki któregoś z Was zostanie niebawem wynaleziony lek na raka?

To jednak nie koniec naszej misji! Razem z Grid.org zachęcamy do wsparcia kolejnych projektów.

Już teraz możecie przyłączyć się do TwojePC World Community Grid Team.Miliony wolontariuszy połączonych w Sieci pecetów tworzą największy superkomputer świata. United Devices należy do jednego z wielu projektów, gdzie wykorzystuje się przetwarzanie rozproszone. Komputery pobierające próbki i liczące je w domowym zaciszu tworzą jeden, wielki superkomputer o mocy obliczeniowej wielokrotnie większej niż najdroższe nawet superkomputery kosztujące miliony dolarów i zajmujące duże powierzchnie...

Projekty przetwarzania rozproszonego obejmują wiele celów, m.in. szukanie obcych cywilizacji, nowych gwiazd, pulsarów, liczb pierwszych, przewidywanie pogody, łamanie kodów, a także bardziej przyziemne i przydatne dla ludzi - szukanie leków na różne choroby. I tym właśnie zajmuje się m.in. United Devices. Program symuluje możliwe reakcje komórek rakowych na różnego rodzaju leki i wyławia z nich najlepsze warianty, zanim zostaną przetestowane na ludziach.

Od 27.11.2001 do 27.04.2007 TwojePC Team wspierał badania dla organizacji Grid.org. W tym czasie nasz zespół wypracował łącznie 344 lata zrzeszając ponad 500 wolontariuszy. Od 28.04.2007 wspieramy badania prowadzone przez World Community Grid.

Jakie warunku trzeba spełnić aby wziąć udział w projekcie? Wszystkich zainteresowanych zapraszam dalej.

 1. Jeśli był zainstalowany poprzedni UD Agent, trzeba go ODINSTALOWAĆ
 2. Zarejestrować się na stronie: www.worldcommunitygrid.org. W polu Select a Team klikamy Select, wyszukujemy TwojePC i w wynikach wyszukiwania klikamy przycisk select przy naszym zespole. Po wypełnieniu formularza klikamy continue.
 3. Pobieramy program World Community Grid Agent dla wybranej platformy i instalujemy go.
 4. Po uruchomieniu aplikacji zaznaczamy pierwszą opcję (mamy juz założone konto) i wpisujemy podane w formularzu rejestracyjnym login, hasło oraz nazwę komputera (dowolna, umożliwiająca nam zidentyfikowanie komputera, np. domowy PC). Po zatwierdzeniu danych program powinien połączyć się z Internetem, załogować i pobrać próbkę do obliczeń (może to potrwać 2-3 minuty na modemie).
 5. Po pomyślnej rejestracji i pobieraniu około stu próbek potencjalnych leków zwalczających raka (molekuł) i jeden model białka powodującego raka, po przetworzeniu wyniki są przekazywane do serwera przez Internet.
 6. Program będzie działał w tle widoczny jako zielona "fala" w traybarze koło zegara . Program nie spowalnia w żaden sposób komputera, można grać podczas jego pracy czy korzystać z innych aplikacji. Agent UD ma najniższy priorytet i wykorzystuje TYLKO moc obliczeniową komputera która w danym momencie jest wolna.
Wymagania sprzętowe:
 • Procesor x86 - klasy 200MHz i więcej.
 • Przynajmniej 48MB pamięci RAM (sam program zajmuje około 8MB pamięci).
 • Około 20MB wolnej przestrzeni dyskowej.
 • Połączenie z Internetem.
 • System operacyjny Windows9x/ME/2K/NT/XP, Linux, MacOS. Windows 95 musi mieć zainstalowanego WinSock-a 2.0.
Opis programu:

Objaśnienia:
 1. główne okno programu
 2. okno z modelem liczonej próbki
 3. opcje programu - o tym za chwile
 4. wstrzymanie liczenia
 5. pomoc programu
 6. minimalizacja aplikacji
 7. stopień zaawansowania obliczeń aktualnej próbki
 8. krótki opis aktualnie liczonego projektu
 9. porównanie komputera użytkownika do wzorcowej maszyny
Dodatkowo w sekcji Member Information znajduje się nazwa użytkownika, ilość punktów jakie zdobył oraz całkowity czas obliczeń danego użytkownika.
Sekcja Opcje (3):

Run only as Screen Saver - po zaznaczeniu tej opcji, program będzie wykonywał obliczenia jedynie gdy wystartuje jako wygaszasz ekranu. Dla maszyny powyżej wymagań minimalnych można bez obaw tą opcje pozostawić odznaczoną.

Snooze sleeps for xxx minutes - należy tu wprowadzić ilośc minut jaką program odczeka w liczeniu po kliknięciu ikony 4 (ponowne jej kliknięcie spowoduje wznowienie liczenia).

Sekcja Proxy Settings - Jeżeli masz połączenie przez LAN i jest firewall w sieci to należy tą sekcje odpowiednio skonfigurować - w zależności od własnej sieci.

FAQ

1. Czy przez używanie WCG Agent mój komputer będzie działał wolniej?
Nie, WCG Agent nigdy nie umożliwi ci korzystanie z komputera. Większość komputerów nie używa całej mocy obliczeniowej komputera, podczas normalnego używania komputer korzysta z 20% mocy komputera, a pozostałe 80% zostaje nieużyte. WCG Agent jest zaprojektowany tak, aby równomiernie korzystać z nieużywanej w danym momencie mocy obliczeniowej.

2. Czy musze opuścić komputer, kiedy ten program pracuje?
Czy zawsze musze być online? WCG Agent może być ustawiony, żeby zawsze włączał się ze startem systemu. Im więcej komputer jest włączony, tym więcej twój komputer obliczy możliwych leków na raka. WCG Agent nie musi być połączony z Internetem, gdy pracuje, ale gdy skończy musi się połączyć po następną porcje leków, oraz wysłać wyniki poszukiwania do serwera.

3. Czy korzystając z WCG Agent mój komputer zużyje więcej prądu?
Większe obciążenie procesora wiąże się z większym zużyciem prądu, jednak różnica ta jest na tyle małą, że w okresie 1 miesiąca nie do zauważenia.

4. Co będę miał z tego że biorę udział w projekcie?
Satysfakcje a w przyszłości gdy dzięki projektowi zostanie wynaleziony skuteczny lek na AIDS może przydać się i Tobie.

5. Chcę kontrolować jakie próbki mają trafiać do liczenia. Co mam zrobić?
W WCG Agencie należy kliknąć na View your device list w sekcji "Device Information". Następnie należy się zalogować i wybrać zakładke Profiles, a później Default (o ile nie została zmieniona nazwa). Na samym dole jest "Current Grid Computing Projects" i tam są próbki z jakich projektów ma przysyłać. Wystarczy jakieś odznaczyć, aby więcej ich nie dostawać.

Czytając ten tekst Twój komputer marnował potencjalną moc obliczeniową. Wykorzystaj więc ją i wstąp do United Devices oraz do Teamu TwojePC.

Przydatne linki:


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Hehe (autor: buraxta | data: 27/04/07 | godz.: 23:00)
  1. Czy przez używanie WCG Agent mój komputer będzie działał wolniej?
  Nie, WCG Agent nigdy nie umożliwi ci korzystanie z komputera.


 2. coś strona (autor: Dabrow | data: 27/04/07 | godz.: 23:35)
  WCG nie odpala mi się, próbek UD już nie mogę pobrać - odinstaluję soft chyba...
  Z WCG popróbuję jeszcze ale jak tak ma działać....


 3. a w newsie można by wykorzystać (autor: Dabrow | data: 27/04/07 | godz.: 23:42)
  obrazki z WCG a nie stare okno UD (((-;

  Się już liczy nowe (-;


 4. hmm (autor: 0r8 | data: 28/04/07 | godz.: 00:16)
  "Większe obciążenie procesora wiąże się z większym zużyciem prądu, jednak różnica ta jest na tyle małą, że w okresie 1 miesiąca nie do zauważenia."

  hmm.
  ze niby moj 100W kloc w idlu pobiera tyle co pod obciazeniem?
  ciekawe.


 5. Projekt.. (autor: Macom | data: 28/04/07 | godz.: 08:41)
  Ciekawy... wypadało by się przyłączyć.. tylko niepokoi mnie jedynie ten zapis "łamanie kodów". hmm. Oby nie było to bronią przeciwko nas samych :(

 6. Re: Projekt.. (autor: pewny | data: 28/04/07 | godz.: 09:34)
  Macom: Chodzi najstarszy o projekt tego typu: http://www.distributed.net. Wolontariusze łamią algorytmy kryptograficzne pokazując ich słabe strony. Klucz RSA-56 złamano w 1997 roku po 250 dniach, obecnie łamie się RC5-72. Pokazuje to aktualny stan zabezpieczeń. Jest to również bodajże jedyny projekt, w którym za złamanie klucza można wygrać nagrodę (np. 1000-6000$).

 7. hehe (autor: sol4rlag | data: 28/04/07 | godz.: 10:13)
  W kliencie znajdziemy: "high end desktop system" P4 1.5 GHz :)

 8. @ pewny (autor: Macom | data: 28/04/07 | godz.: 12:16)
  W takim razie, przekonałeś mnie do końca ;) Dołanczam się

 9. a czy smiga to na kilku rdzeniach? (autor: Chucky | data: 28/04/07 | godz.: 13:59)
  bo UD to sobie z tym nie radzil...

 10. no na kilku rdzeniach (autor: Luk | data: 28/04/07 | godz.: 20:31)
  to smiga BOINC - polecam - 2 próbki na raz liczy ( http://setiweb.ssl.berkeley.edu )

 11. World Community Grid vs. BOINC (autor: pewny | data: 28/04/07 | godz.: 20:56)
  Próbki dla World Community Grid można liczyć również za pomocą BOINC - to z resztą jedyny sposób na liczenie na platformach nie-Windowsowych. Kod inicjalizujący można znaleźć po zalogowaniu się w "My Profile".

 12. Re:WCG vs. BOINC (autor: David | data: 29/04/07 | godz.: 13:48)
  Zgadza się, ja na linuksie na WCG za pomocą BOINCa policzyłem już 35k kredytów, a to jest jakieś 250k punktów UD :) Liczę dla B@Pu.

 13. Milo (autor: Poke | data: 1/05/07 | godz.: 10:52)
  ze wiecie co liczycie. :/

 14. thanks (autor: Hoamuoigio | data: 14/03/19 | godz.: 03:03)
  If there are many sad stories, share it with the people you trust. Sharing helps people get closer together and you also relieve some of that sadness.
  http://madalinstuntcars2.net


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.