Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 1 czerwca 2007 
    

Odtwarzacz sieciowy KiSS 1600


Autor: DYD | 08:30
(5)
Veracomp wprowadził do sprzedaży najnowszy odtwarzacz sieciowy high definition - KiSS 1600. Model ten umożliwia płynny odczyt materiału w najwyższych rozdzielczościach nie tylko z płyt umieszczanych w napędzie, ale też z komputera PC, bibliotek NAS i tym podobnych urządzeń. Dzięki zintegrowanemu punktowi dostępowemu 802.11G połączenie z informatyczną siecią może być bezprzewodowe, a sygnał z innych urządzeń przesłany wprost na ekran telewizora lub do systemu kina domowego. KiSS 1600 jest zgodny ze standardami DVD, Windows Media 9, MPEG, MPEG-2, MPEG-4, DivX 3.11, DivX 4, DivX 5, XviD, a także ze standardami wideo wyższej rozdzielczości DivX HD, Windows Media 9 HD, H.264 AVC, Nero Digital.

Urządzenie rozpoznaje również szeroką gamę formatów audio, do których zaliczają się: MP3, WMA, WMA9, WMA9-Pro3, OggVorbis, AAC-LC, Wave i Audio CD.

Odtwarzacz w zależności od wyposażenia sali może przekazywać sygnał np. do telewizora lub multimedialnego projektora za pomocą standardowych złączy S-Video, Chinch lub RGB. Obraz może zostać przeskalowany też do rozdzielczości HD 720p lub 1080i. Aby zachować najwyższe parametry obrazu zalecane jest korzystanie z przystosowanego do transmisji obrazu o dużej rozdzielczości przewodu HDMI.

Urządzenie dzięki wbudowanemu hubowi USB 2.0 posiada również możliwość bezpośredniego odtwarzania filmów z urządzeń typu pen-drive, odtwarzaczy MP3/MP4, kamer wideo, przenośnych dysków o dużych pojemnościach i innych urządzeń, które są automatycznie rozpoznawane jako mobilne napędy. Użytkownik ma również dostęp do usług online, do których zalicza się internetowe stacje radiowe, sieciowe gry oraz inne usługi i aplikacje.

W KiSS 1600 udoskonalono moduł automatycznych aktualizacji firmware, znany już z modelu DP-600. Dzięki niemu aktualizacje mogą być pobierane bezpośrednio z sieci, a użytkownik będzie musiał jedynie wyrazić zgodę na ich zainstalowanie.

Gwarancja na nowy odtwarzacz wynosi 24 miesiące, a sugerowana cena detaliczna netto to 1199 zł.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Model ten umożliwia płynny odczyt materiału w najwyższych rozdzielczościach (autor: RusH | data: 1/06/07 | godz.: 16:05)
  a konkretnie? .. bo konkretnie to ta ulotka reklamowa ma same bzdury (jak np wymienienie oddzielnie MPEG-4 i H.264 AVC)

 2. Oj, Rush (autor: Mute | data: 1/06/07 | godz.: 23:12)
  MPEG-4 to zbiór najrozmaitszych zaleceń. Sam w sobie nie jest tożsamy z H.264.
  Ma na ten przykład część drugą, która ma się nijak do H.264, oraz część dziesiątą, która jest DOKLADNIE H.264.
  Taki rebranding ;-)
  Inna sprawa, że "AVC" odnosi się konkretnie do MPEG-4 Part 10, w zaleceniu H.264 nie ma słowa o tym akronimie.


 3. Ble, (autor: Mute | data: 1/06/07 | godz.: 23:15)
  dobra, ITU-T również przyjeło skrót AVC ;-)

 4. eehh... (autor: sesser | data: 2/06/07 | godz.: 11:38)
  H.264 AVC ? Czyzby byl to pierwszy odtwarzacz ktory rzeczywiscie czyta x264 ? czy to tylko taki chwyt reklamowy ? bo AVC VC-1 to tylko na blueray, DivxHD widzialem w tym moze jeden trailer, straszny syf, zostaje WMV HD, ale za to kase mam X-ksa 360, ktory tez to odtwarza a potrafi o niebo więcej :)

 5. Napisy i Skalowanie Obrazu (autor: sonycuba | data: 20/07/07 | godz.: 22:57)
  Wiele przeczytałem reklam i opisów , ale tak jakby w każdej pomijano temat napisów Divix i Xvid jesli chodzi o typowe kodeki ale też żadnej informacji jak radzi sobie plajer z napisami przy kodekach HD czy czyta i jakie i czy niema znimi problemów . Wiele jest filmów już w formatach HD ale z napisami i jak sobie ten plajer Kisa poradził czy znów chwali się transfer a ukrywa wady czyli brak suportu napisów we wszystkich formatach.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.