Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 26 czerwca 2007 
    

Xbox poważnym wsparciem dla HD-DVD


Autor: DYD | źródło: 4press/DailyTech | 10:01
(1)
HD DVD Group ogłosiła, że sprzedała w USA ponad 100 tysięcy odtwarzaczy. Liczba ta dotyczy tylko osobno sprzedawanych urządzeń i nie zawiera napędów HD DVD do komputerów oraz konsoli Xbox 360. Przedstawiciel Microsoftu powiedział, że sprzedaż napędów HD DVD do Xboxa 360 wyniosła 155 tysięcy sztuk, co czyni odtwarzacz najlepiej sprzedającym się dodatkowym urządzeniem do konsoli w historii. Pod pojęciem „najlepsza sprzedaż” Microsoft rozumie prawdopodobnie zysk (każdy napęd HD DVD kosztuje około 200$), a nie liczbę sprzedanych sztuk. Ciężko bowiem uwierzyć, że chociażby kontrolery do gier cieszą się mniejsza popularnością.

Nawet połączenie liczby osobnych odtwarzaczy i tych do konsoli, daje liczbę mniejszą od napędów w konkurencyjnym formacie Blu-ray. Mimo to, format HD DVD może pochwalić się większą liczba sprzedanych tytułów filmów przypadających na jedno urządzenie. Jest to stosunek 4:1 dla HD DVD. Jednak ogólna liczba sprzedanych filmów jest większa po stronie Blu-ray.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. od pojęciem „najlepsza sprzedaż” (autor: RusH | data: 27/06/07 | godz.: 00:24)
    pewnie mieli konkretnie na mysli _napedy_, w tym segmecie mieli straszliwa konkurencje pod tytulem SEGA CD :)))))

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.