Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 29 czerwca 2007 
    

Brytyjczycy będą mogli ściągać programy BBC


Autor: DYD | źródło: 4press/Ars Technica | 10:11
BBC ogłosiło, że datę wprowadzenia wersji open beta serwisu iPlayer wyznaczono na 27 lipca. Pełna wersja będzie dostępna jesienią tego roku. iPlayer jest aplikacją, która pozwoli mieszkańcom Wielkiej Brytanii na ściągnięcie programów telewizyjnych tydzień po tym, jak pojawią się na antenie. Oferta obejmie wszystkie kanały należące do BBC. Programy będą mogły być pobierane na twardy dysk i przechowywane na nim nie dłużej niż 30 dni. Jednak, kiedy już użytkownik zacznie oglądać jakiś konkretny program, ma tydzień na jego dokończenie.

Ograniczenia czasowe są wymuszone przez Microsoft DRM, co spowodowało protesty zwolenników oprogramowania open source oraz użytkowników komputerów Mac, którzy będą pozbawieni możliwości korzystania z serwisu. BBC utrzymuje, że pracuje nad jak najszybszym rozwiązaniem tego problemu.

Koncern poinformował również, że pojawi się wersja na Windows Vista, co sugeruje, że w chwili premiery, iPlayer będzie dostępny tylko na komputerach z systemem Windows XP.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.