Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 22 października 2001 
    

Logitech MOMO Force w sprzedaży


Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:51
Logitech przedstawił dziś najnowszą kierownicę przeznaczoną dla użytkowników komputerów PC - Logitech MOMO Force. Kierownica powstała przy współudziale firmy MOMO, która to firma zajmuje się profesjonalnie produkcją kierownic do bolidów Formuły 1 oraz luksusowych sportowych aut. MOMO Force będzie w chwili obecnej topowym modelem kierownicy w ofercie firmy Logitech. Czym jednak wyróżnia się kierownica od innych produktów konkurencji? Całe koło MOMO Force zostało ręcznie obszyte skórą, przód - panel kierownicy wykonany został z aluminium. Kierownica porusza się na łożysku kulkowym zapewniając precyzje i łatwość obsługi. Pedały dołączone w komplecie można regulować, wykonane są ze stali pokrytej anty-poślizgowa gumą. Podpórka pod nogi wykonana została z specjalnie rzeźbionego aluminium. Zmieniono również wewnętrzne mechanizmy Force feedback, wzmocniono je wykorzystując do tego najlepsze materiały. Wzmocniono sam Force feedback, przez co doznania szarpiącej kierownicy są jeszcze mocniejsze. Wszystkie te rozwiązania technologicznie nie byłyby kompletne bez użycia specyficznego designu samego koła kierownicy. Kształt kierownicy jest tym samym kształtem, który występuje w bolidach Formuły1. Przyciski umieszczone na przedzie koła (6 przycisków) rozmieszczone zostały tak samo jak na kole sterowniczym montowanym w bolidach.

Pod kołem znajdują się metalowe przyciski, płatki do sekwencyjnej zmiany biegów. "Logitech ponownie wprowadza na rynek produkt unikatowy w swym wykonaniu, technologii i wyglądzie. To rozrywka na naprawdę wysokim, realistycznym poziomie." - powiedział Ted Hoff, zastępca szefa ds. produktów dla graczy w Logitech. Kierownice montuje się do blatu przy użyciu dwóch bardzo mocnych klipsów. Również klipy poddane zostały zmianom, które sprawiły, że kierownica jest stabilna jak nigdy dotąd.

Nazwa MOMO nie jest tylko zwykłą nazwa dla nowego produktu Logitech. MOMO niesie ze sobą wielu letnie doświadczenie przy budowie kierownic dla samochodów sportowych. Włoska firma MOMO powstała w 1960 roku, została założona przez kierowcę wyścigowego Gianpiero Moretti. Właściciel całą swoja pasję projektancką przerzucił na konstruowanie doskonałych kierownic dla samochodów sportowych. Urządzenia odznaczały się i wciąż odznaczają wysoką jakością wykonania, doskonałą ergonomią oraz niepowtarzalnością projektu. Pierwszy sukces MOMO przyszedł już w roku założenia firmy, kiedy to kierowca Ferrari zdobył przy użyciu kierownicy i bolidu Ferrari mistrzostwo. Ferrari szybko zauważyło sukces kierownic MOMO i podpisało kontrakt na dostawę ich do swoich bolidów Formuły1. W chwili obecnej MOMO jest największym dostawcą sportowych kierownic do samochodów wyścigowych. Sukces MOMO trwa już 41 lat. Do ostatnich udanych wygranych MOMO może zaliczyć wygraną teamu Ferrari podczas wyścigu Daytona 24 (h) oraz Sebring 12 (h) w 1998 roku. Do jednych z najsławniejszych użytkowników kierownicy MOMO zaliczyć można Michaela Schumachera. Dziś MOMO to specjalizowana produkcja kierownic dla odbiorców w ponad 50 krajach całego świata oraz 3000 kierownic produkowanych rocznie na potrzeby wyścigów oraz produkcji aut w wersjach limitowanych.

Kierownica Logitech MOMO dostępna będzie w limitowanej (numerowanej) serii od połowy października. Objęta będzie pełną 2 letnią gwarancją. Sugerowana cena detaliczna to 749 PLN (z VAT).

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.