Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 5 marca 2001 
    

Intel łamie bariery


Autor: Marecek | 17:08
Inżynierowie działający na usługach Intela ogłosili, że udało im się pokonać kolejną barierę wielkości pojedynczego tranzystora. Intel zapowiedział, że już niedługo dzięki tej technologii możliwe będzie skonstruowanie procesora z 400 milionów tranzystorów, działającego przy prędkości 10GHz i cechującego się poborem mocy na poziomie niższym od 1 Watta (ble... ble... ble..)

Problemy natury technicznej mają to do siebie, że z czasem zostają pokonane. Tak było i w tym przypadku - mimo oczywistego niedowierzania wielu sceptyków, przedstawiciel Intela twierdzi, że opracowany w nowych warunkach tranzystor ma rozmiar 3 nanometrów (i grubość 3 atomów!!!). W jaki sposób udało się obejść problem z "przeciekami" energii (elektronów) na tak wysokim poziomie miniaturyzacji - pozostanie to tajemnicą firmy. Jedna rzecz, która łączy stare technologie z nowymi osiągnięciami to prawo Moore'a, które po tylu latach wciąż okazuje się aktualne...

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.