Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 23 października 2001 
    

Nowe nagrywarki Yamahy


Autor: DYD | źródło: e-mail | 17:11
Jak obiecuje Yamaha, pod koniec bieżącego roku w sprzedaży ma się znaleźć kolejna linia napędów CD-RW o symbolu CRW-3200. Nowe nagrywarki będą zapisywać płyty CD-R z prędkością 24x, CD-RW z prędkością 10x a odczytywać płytki CD z prędkością 40x. Pierwszą z funkcji nowej nagrywarki jest obsługa formatu Mt. Rainier umożliwiającego zapis płyt bez konieczności instalowania osobnego oprogramowania. Nagrywanie odbywa się bezpośrednio za pomocą systemu operacyjnego Windows w trybie „przeciągnij i upuść”. Drugą funkcją jest wsparcie trybu Master Audio, przeznaczonego do zapisu materiału audio. W trybie Master Audio podczas zapisu poszerzeniu ulegają „dołki” (z ang. pits) i „pola” (lands), co znacząco wpływa na redukcję współczynnika „jitter”, czyli niedokładności wykonywanego zapisu. Z tego właśnie względu nowe napędy rekomendowane są do zapisu wysokiej jakości płyt audio.

Jak wiadomo przy zapisie z tak dużymi prędkościami istnieje zagrożenie wystąpienia błędu opróżnienia bufora (tzw. „buffer-underrun”), tego typu problemom ma zapobiec zastosowanie technologii Safe-Burn, wykorzystywanej z powodzeniem już w modelu CRW-2200.

Wersja pudełkowa nowych napędów Yamaha wyposażona będzie w pakiet oprogramowania Nero 5.5 oraz InCD. Urządzenia objęte będą dwuletnią gwarancją.

Napędy CRW-3200 mają się pojawić w sprzedaży już pod koniec bieżącego roku. Niestety ich ceny nie są jeszcze znane. Więcej informacji na stronie www.alstor.com.pl

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.