Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 3 września 2007 
    

AMD śladami Nvidi ?


Autor: Redakcja | 09:10
(5)
Niedawno Nvidia informowała o pracach nad technologią Hybrid-SLI. Nowe rozwiązanie ma zostać udostępnione późną jesienią , w nadchodzącej rodzinie chipsetów MCP78. W sieci pojawiają się pogłoski, jakby przyszłe chipsety AMD kierowane dla komputerów klasy desktop, również miały zaoferować podobną technologię. Dla przypomnienia: Hybrid-SLI pozwala na użytkowanie w trybie SLI zewnętrznej karty graficznej PCI Express, z układem graficznym wbudowanym w chipset płyty głównej.

Rozwiązanie to oprócz wzrostu wydajności renderingu trójwymiarowej grafiki, ma przynosić oszczędność energii. Podczas pracy w środowisku 2D zewnętrzna karta graficzna będzie wyłączana, a reprodukcją obrazu ma zajmować się układ wbudowany w chipset płyty głównej.

Warto wspomnieć, że kilka miesięcy temu, podczas prezentacji przyszłej mobilnej platformy AMD Puma, przedstawiane zostało rozwiązanie o nazwie PowerXPress, pozwalające oszczędzać energię poprzez wyłącznie wydajnego akceleratora grafiki, i przełączenie się na układ zintegrowany z chipsetem.

Wobec tego pogłoski o rychłym wprowadzeniu przez AMD w komputerach biurkowych bliźniaczej do Hybrid-SLI technologii, można uznać za uzasadnione.

Autor: Zbyszek

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Bzdura (autor: Bogie | data: 3/09/07 | godz.: 09:58)
  To AMD o ile dobrze pamiętam było pierwsze - informacja technologii Nvidii była niedługo po tym jak AMD zaprezentowało swój pomysł. Nawiasem mówiąc pomysł świetny - w komputerach biurkowych też by sie przydał.

 2. Podczas pracy w środowisku 2D ??? (autor: Jacek_2004 | data: 3/09/07 | godz.: 10:01)
  A czy przypadkiem Windows Vista nie jest tylko 3D ?

 3. Nie bzdura. (autor: Zbyszek.J | data: 3/09/07 | godz.: 10:21)

  Owszem , to AMD pierwsze zaprezentowało rozwiazanie, pozwalajace wyłączyć wydajny akcelerator notebooka, ale tylko w przypadku odłączenia zasilania sieciowego i przejścia na zasilanie bateryjne.

  Ujawnione informacje nie mówiły jednak nic o wprowadzeniu tego rozwiązania do komputerów biurkowych, ani o łączeniu w tryb Crossfire ( SLI ) zewnętrznego akceleratora i zintegrowanego układu graficznego, co jest jedną z cech Hybrid-SLI.


  Hybrid-SLI to rozwiązanie znacznie bardziej rozbudowane, i przeznaczone także dla komputerów stacjonarnych.
  Dlatego pojawiły się pogłoski, jakby AMD do swojego rozwiązania PowerXPress, miało dodać Corossfire, i przeznaczyć je na rynek komputerów biurkowych.

  Tresc newsa jest prawdą.


 4. Jacek_2004 (autor: Zbyszek.J | data: 3/09/07 | godz.: 10:26)
  Aero Visty jest wprawdzie środowiskiem 3D, ale na tyle niewymagającym, że radzą sobie z nim karty typu Radeon X1050, i wszystkie w miare nowoczesne zintegrowane układy.
  Wobec tego w przypadku Hybrid-SLI, Aero będzie traktowane tak jak 2D, bo z jego obsłużeniem nie będzie miał żadnych problemów układ zintegrowany z chipsetem.


 5. 123 (autor: RusH | data: 3/09/07 | godz.: 11:05)
  Jacek_2004 nie, Vista nie jest tylko 3D

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.