Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 7 września 2007 
    

Architektura Core w Xeonach


Autor: Karak | źródło: ZDNet Asia | 00:05
(1)
Przedwczoraj Intel wprowadził czterordzeniowe Xeony przeznaczone do pracy w środowisku wieloprocesorowym (MP). Nowa platforma o nazwie kodowej Caneland zawiera nowy procesor "Tigerton" z serii Xeon 7300, jak również chipset 7300, znany również jako "Clarksboro". Nowe produkty przeznaczone są do serwerów wieloprocesorowych zawierających od czterech do 32 procesorów. Caneland kończy migrację na architekturę Core - do niedawna dla środowisk MP oferta Intela obejmowała jedynie przestarzałe Netburst. W stosunku do dwurdzeniowych poprzedników bazujących na Netburst 65 nanometrowy Tigerton ma być około dwukrotnie wydajniejszy oraz posiadać około trzykrotnie lepszy stosunek wydajności do poboru mocy. Dodatkowo dzięki nowej platformie możemy zwiększyć ilość pamięci aż do 256 GB w stosunku do 64GB obsługiwanych wcześniej.

Procesory z serii Xeon 7300 pracują z zegarami do 2.93 Ghz, pobierając wtedy 130 Watt, oferta zawiera również niżej taktowane modele z niższym TDP - 80 oraz 50 Watt - wymaganych tam, gdzie najbardziej liczy się niski pobór mocy i wydzielanie ciepła. Nowa platforma przygotowana jest także na nadejście procesorów następnej generacji wykonanych przy użyciu technologii 45 nm o nazwie kodowej Dunnington. Kilku producentów serwerów jak HP zamierza ogłosić produkty bazujące na tej platformie jeszcze w tym tygodniu.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Nowwa (autor: RusH | data: 7/09/07 | godz.: 05:38)
    too little too late, opterony rzadza od tanich wieloprocesorowych serwerkow po wielkie klastry

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.