Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Piątek 7 września 2007 
    

Szybsze dyski SSD


Autor: Karak | źródło: Mtron | 00:25
(1)
Do tej pory dyski SSD znane były głównie z bezgłośnej pracy czy zdolności do pracy w trudnych warunkach. Podziwiano również bardzo niskie czasy dostępu, niestety prędkości transferu danych pozostawiały wiele do życzenia. Sytuacja ta jednak powoli ulega zmianie - zaczynają się pojawiać dyski SSD szybsze niż jakikolwiek dysk konwencjonalny - jednym z producentów, którzy wystartowali do wyścigu o podium najszybszego dysku jest firma Mtron. Jej dyski potrafią osiągnąć prędkości transferu danych na poziomie 120 MB/s dla odczytu oraz 90 MB/s dla zapisu.

Mtron twierdzi, że tym samym obecnie wyprzedził konkurencję o około 20 MB/s jeżeli chodzi o prędkość odczytu oraz o około 10 MB/s dla zapisu. Dyski mają trafić do sprzedaży we wrześniu lub w październiku. Na początku 2008 roku firma będzie oferować dyski o rozmiarach 3.5, 2.5 oraz 1.8 cala o pojemnościach od 16 do 128 GB. Najpóźniej pojawią się odmiany 1.8 calowe oraz wersje 128 GB. Cena nie jest znana, ale prawdopodobnie nie będą tanie :)

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Fajnie (autor: Pio123 | data: 7/09/07 | godz.: 16:23)
    Jeszcze trochę i zapomnimy o konwencjonalnych dyskach twardych.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.