Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Poniedziałek 10 września 2007 
    

Firefox coraz popularniejszy


Autor: Zbyszek | źródło: IT Wire | 10:04
(1)
W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy popularność Firefoxa wzrosła o blisko 50%. Obecnie przeglądarki Mozilli używa 17.4% internautów, podczas gdy rok temu korzystało z niej 11.8% spośród wszystkich osób łączących się z siecią. Firefox zyskuje swoją popularność głównie kosztem Internet Explolera, którego udział spadł w ciągu ostatniego roku o blisko10%, i wynosi obecnie 63.9 procent. Przeglądarka Microsofu w okresie ostatnich kilku lat straciła około 1/3 zwolenników. Największą popularność "lisek" zdobył w Europie, gdzie korzysta z niego już ponad 25% użytkowników.

400 milionów pobrań Firefoksa

Największy konkurent Internet Explorera, przeglądarka internetowa Mozilla Firefox została pobrana już 400 milionów razy. Liczba ta uwzględnia wersje 1.x oraz 2.0 i była liczona od października 2004 roku. Chociaż ilość użytkowników, którzy faktycznie zaczynają z niej korzystać regularnie jest zapewne dużo niższa, cyferki i tak robią wrażenie. Autor: Przemek

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. brawo tak trzymać! (autor: zbiggy | data: 10/09/07 | godz.: 12:09)
    Może wreszcie webmasterzy zaczną używać nowych standardów i możliwości jakie daje lisek i inne przeglądarki. Te strony z błędami działające tylko pod IE zaczynają być męczące. Prędzej oleję taką stronę i pójdę do konkurencji niż będzie mi się chciało szukać IE gdzieś tam w menu.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.