Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Środa 12 września 2007 
    

Czwarty format HD ?


Autor: Karak | źródło: DailyTech | 00:03
Podczas gdy zachodni konsumenci muszą wybierać między HD-DVD, Blu-ray i być może wkrótce HD VMD, Chiński rynek dostanie swój oddzielny format HD, specyficzny dla swojego regionu. CH-DVD został zapowiedziany w zeszłym tygodniu. Skrót oznacza China High Definition DVD i jest nawiązaniem do HD-DVD na którym bazuje. Oznacza to użycie niebiesko-fioletowego lasera zamiast czerwonego jak w zwykłym DVD oraz w HD VMD. Rozwój technologii CH-DVD jest wspierany przez Chiński rząd, jednak nie jest jasne, czy DVD Forum, ludzi odpowiedzialni za specyfikację formatu HD-DVD brali jakikolwiek udział w rozwoju formatu.

Nowy format ma również posiadać zaawansowaną technologię ochrony przed kopiowaniem, jednak nie wiadomo jeszcze czy będzie to technologia podobna do tej użytej w HD-DVD lub Blu-ray, czy może autorski projekt. Mimo, że rozwój wschodniego formatu może nie mieć bezpośredniego wpływu na klientów w Europie czy Stanach, to poprzez zaadoptowanie technologii opartej na niebiesko-fioletowym laserze przez Chiny, koszta produkcji innych nośników i napędów HD z niej korzystających mogą znacznie zmaleć.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.