Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Środa 12 września 2007 
    

OCZ "XMP" dla platformy Intela


Autor: Karak | źródło: X-Bit Labs | 00:07
(1)
OCZ Technology, popularny dostawca wysokiej klasy komponentów do komputerów osobistych, w poniedziałek stał się pierwszą firmą, która ogłosiła moduły pamięci wspierające tzw. "Extreme Memeory Profiles" (XMP), które są w stanie pracować znacznie powyżej oficjalnych specyfikacjina platformach bazowanych na chipsecie następnej generacji X38 Intela przeznaczonym dla miłośników overclockingu, gier oraz innych entuzjastów. "Extreme memory profiles" (XMP) są to ustawienia SPD (Serial Presence Detect), które są uaktywniane, kiedy moduły pamięci zostaną zainstalowane w systemie z odpowiednią płytą główną, która wspiera takie ustawienia. Przypuszcza się, że XMP będzie wspierane przez wszystkie platformy bazowane na chipsecie Intel X38 i pozwoli na ustawienie dużo wyższych częstotliwości pracy z agresywnymi czasami opóźnienia, aby poprawić wydajność.

Podczas, gdy zmiana takich ustawień była możliwa już od wielu lat, twórcy chipsetów nie popierali takich działań, zwłaszcza, że podkręcanie modułów pamięci dodatkowo obciąża chipset i może mieć negatywny wpływ na stabilność systemu. Jednak w walce o prym wydajności wielu producentów zaczyna interesować się rynkiem entuzjastów. Dr Michael Schuette, vice dyrektor działu technologicznego OCZ twierdzi, że wspieranie overclockingu jest milowym krokiem dla Intela i domowych komputerów. Profile pozwolą ułatwić overclocking i zachęcić do niego rzesze mniej obeznanych z tematem ludzi, bez konieczności posiadania wiedzy na temat każdego z modyfikowanych parametrów. XMP dostosowują również ustawienia, do których zwykle nie było dostępu z poziomu BIOSu.

Pierwsze produkty od OCZ, które będą wspierać XMP to moduły DDR3 PC3-12800 Intel XMP Ready Titanium Edition, które będą pracowały z efektywną częstotliwością 1600 MHz z opóźnieniami na poziomie CL8-8-8-27 lub CL7-6-6 i napięciem zasilającym 1.8V.

Nowe moduły będą dostępne zarówno w pojedynczych 1 GB kościach, jak również 2 GB zestawach.

Niestety dla bardziej zaawansowanych użytkowników jest to zwyczajny marketing oraz naciąganie ludzi na dodatkowe pieniądze za wyselekcjonowane moduły. Czas pokaże, czy znajdą one uznanie wśród entuzjastów, sporą rolę odegra tutaj cena w stosunku do zwyczajnych kostek, jednak ta nie została ujawniona.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. entuzjastów (autor: RusH | data: 12/09/07 | godz.: 04:37)
    Zawsze mnie bawilo to okreslenie. To cos jak profesjonalista, ktorego profesjonalizm polega na kupnie produktu X z nalepka _professionalny_ za cene X + podatek za nalepke.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.