Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Środa 12 września 2007 
    

DVD Forum akceptuje trójwarstwowy HD-DVD


Autor: Karak | źródło: X-Bit Labs | 00:11
(1)
Kilka lat po ogłoszeniu, trójwarstwowy HD-DVD został zaakceptowany przez DVD Forum. To rozszerzenie pozwoli na nagrywanie aż 51 GB danych na jedną płytę, co nieznacznie przewyższa pojemność dwuwarstwowej płyty Blu-ray. Nowy 51 GB HD-DVD posiada trzy warstwy, z których każda przechowuje 17GB danych, co jest poprawą w stosunku do 15 GB przechowywanych obecnie na jednej warstwie HD-DVD. Zaakceptowanie płyt 51GB płyt Toshiby to dobre wieści dla miłośników formatu HD-DVD - pozwoli to na bezpośrednią konkurencję formatu z dwuwarstwowym Blu-ray. Jednak jak dla formatu BD50, wprowadzenie nowych płyt do masowej produkcji zajmie trochę czasu. Gdy oba rozwiązania będą powszechnie dostępne i porównywalne cenowo, studia filmowe nie będą już miały argumentu, że na Blu-ray mogą pomieścić więcej dodatków czy ścieżek dialogowych.

To, czy trójwarstowemu HD-DVD uda się osiągnąć przewagę nad dwuwarstwowym Blu-ray dopiero się okaże, nie wiadomo również, czy format ten będzie obsługiwany przez istniejące już napędy.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. słabo... (autor: moa | data: 12/09/07 | godz.: 16:37)
    niestety z tego co słychać potrzeba będzie nowych napędów, kilka firm napomknęło że wystarczy nowy firmware, ale też że tylko w niektórych modelach.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.