Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Środa 12 września 2007 
    

Intel komentuje Barcelonę...


Autor: Karak | źródło: X-Bit Labs | 00:18
(3)
Mimo, że Intel jako pierwszy zaprezentował czterordzeniowy procesor, prawie rok przed przedwczorajszą premierą AMD, jego rozwiązanie bazowało jedynie na dwóch rdzeniach Conroe połączonych za pomocą magistrali FSB. Dopiero Barcelona może poszczycić się mianem pierwszego natywnego czterordzeniowca. Intel jednak uważa, że takie rozwiązanie nie jest optymalne na technologii 65 nm i zamierza poczekać z nim do 2008 roku, kiedy to zaprezentuje własnego natywnego czterordzeniowca na nowej architekturze Nehalem.

Obecne rozwiązanie, co prawda obniża wydajność względem monolitycznego, jednak zapewnia lepszą elastyczność jeżeli chodzi o produkcje, przez co jej koszty są niższe. Samo AMD w wywiadach przyznało, że jeżeli wcześniej wiedzieliby jak rynek zareaguje na rozwiązanie Intela, poszliby podobną drogą.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. hehe (autor: leonx | data: 12/09/07 | godz.: 08:08)
  "jeżeli wcześniej wiedzieliby jak rynek zareaguje na rozwiązanie Intela"
  Czytaj - "jesli wiedzieliby ze roznica w wydajnosci bedzie znikoma a koszty produkcji wyzsze"...


 2. roznica w wydajnosci bedzie znikoma (autor: RusH | data: 12/09/07 | godz.: 11:20)
  roznice w wydajnosci widac z testach wielowatkowych gdzie watki dziela sie informacjami, Xeony zarowno stare (sklejone FSB) jak i nowe (sklejone L2) przegrywaja w tych testach niezaleznie od zegarow

 3. RusH (autor: leonx | data: 12/09/07 | godz.: 12:28)
  w TESTACH WIELOWATKOWYCH? Jakie sa roznice w konkretnych aplikacjach? Ile aplikacji jest napisanych w ten sposob ze "watki dziela sie informacjami". Zapewne ty bedziesz wiedzial najlepiej bo to Twoja praca, ale w aplikacjach ktore jak dotad najbardziej skorzystaly na wprowadzeniu wielordzeniowych procesorow (rendering 3D, kodowanie video, obrobka grafiki itd,) watki sa w zasadzie niezalezne od siebie i roznica czy jest to 4x1 czy 2x2 nie ma znaczenia.

  Wprowadzanie OBECNIE natywnego czterordzeniowca jest tak samo na wyrost jak bylo wprowadzenie przez AMD instrukcji 64bit w czasie kiedy moze tylko na linuxie mozna to bylo wykorzystac.
  Podobnie bedzie teraz - Intel wprowadzi Nehalema za rok, kiedy aplikacje wielowatkowe zadomowia sie juz na dobre i bedzie to mialo PRAKTYCZNE znaczenie.
  A obecnie - natywne 4 rdzenie byc moze pokaza przewage przy budowie serwerow, zwlaszcza gdy dodatkowo produkt AMD bedzie tanszy i pobieral mniej pradu. A w desktopie to bedzie mozna co najwyzej kumplowi wypomniec "a twoj procesor jest sklejany a moj nie!"....


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.