Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Czwartek 13 września 2007 
    

AMD obiecuje 2.5GHz 4xCore w grudniu


Autor: Karak | źródło: X-Bit Labs | 09:03
AMD, podczas oficjalnej premiery swojego czterordzeniowego serwerowego procesora ogłosiło, że zamierza wprowadzić 25% wyżej taktowane modele za około 2 miesiące. Ten ruch pozwoli nie tylko poprawić wydajność dla serwerów, ale także nawiązać walkę z Q6600 na rynku desktop. Vice prezes Randy Allen oddziału serwerów oraz stacji roboczych AMD, powiedział podczas premiery Barcelony, że chociaż na początek na półki sklepowe trafią wersje taktowane do 2.0 GHz, to w już w grudniu firma będzie w stanie zaoferować 2.5 GHz procesory. Jednak 25% wzrost taktowania przyniesie jedynie około 15% lepszą wydajność zdaniem Pana Allen'a.

Dodatkowo, AMD zapowiedziało również procesory Phenom na grudzień, jednak nie podało informacji o częstotliwościach ich pracy. Możliwe jest, że zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, Phenom FX-80 zostanie wydany nieco wcześniej. Jednak Phenomy z serii FX-90, przeznaczone do pracy w parach pojawią się dopiero w pierwszym kwartale 2008 roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.