Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Czwartek 13 września 2007 
    

Drukarki atramentowe w medycynie


Autor: Przemysław Rel | źródło: ZDNet | 10:20
(1)
Technologia mikroigieł, opracowana przez firmę HP i wykorzystywana w jej drukarkach atramentowych, znajdzie zastosowanie w medycynie w formie... naskórnych plastrów, które będą mogły o określonych porach wstrzykiwać odpowiednią dawkę leku. Rozwiązanie to zostało sprzedane irlandzkiemu producentowi urządzeń medycznych Crospon. Plaster o grubości 3mm i średnicy 25mm2 będzie wyposażony w grupę mikroigieł, których grubość wynosi od 75 do 100 mikronów - będą one w stanie przebić się przez górną warstwę skóry i wstrzyknąć lek. Powyżej nich znajdują się pojemniki, w których istnieje możliwość umieszczenia więcej niż jednego medykamentu.

Firma Crospon zapowiada, że nowy prudukt trafi na rynek w ciągu najbliższych 3-4 lat i będzie wysposażony w programowalny procesor oparty na pamięci flash.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. no no (autor: Shamoth | data: 14/09/07 | godz.: 09:37)
    tia niech jeszcze to pozenia z wszczepianymi modulami RFID monitorujacymi stan pacjenta to wogole bedzie jazda ;] cisnienie rosnie to dostajesz cos na zbicie a jak spada to kofe zeby skoczylo ;]
    gorzej jak wnuczek zhackuje dziadkowi taki plasterek i bedzie go trzymal na haju 24/7 ^^

    a moze zrobic wieksza glowice np taka A4 do tatuowania ;] kladziesz na posladek bzyt i juz masz sloneczko, motylka, czy co tam zaprogramowali :)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.