Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Piątek 14 września 2007 
    

Komputer na baterie słoneczną


Autor: Karak | źródło: DailyTech | 09:43
(1)
W zeszłym tygodniu Lenovo ogłosiło swój najnowszy ThinkCentre A61e, będący komputerem "ultra small form factor", ze szczególnym naciskiem na oszczędność energii. Otrzymał on nawet złote wyróżnienie EPEAT za swoją szczególnie wydajne wykorzystanie energii oraz materiały przyjazne środowisku, które w 90% mogą być powtórnie przetworzone. ThinkCentre A61e jest wyposażony w procesory AMD o TDP 45 Watt - jednordzeniowe Semprony oraz dwurdzeniowe Athlony 64 X2. Najciekawszą opcją jest możliwość dokupienia panelu, pozwalającego zasilać komputer jedynie za pomocą energii słonecznej.

System ten wykorzystuje również zasilacz o efektywności 85%, co łącznie z wszystkimi energooszczędnymi komponentami ma zapewnić około 20 dolarów oszczędności na rachunkach za prąd rocznie w stosunku do typowego komputera biurkowego zdaniem producenta. ThinkCentre A61e ma trafić do sprzedaży w przyszłym miesiącu.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. lol (autor: RusH | data: 14/09/07 | godz.: 15:07)
    taki panel musialby zajmowac powierzchnie calego dachu sredniego garazu

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.