Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Piątek 14 września 2007 
    

SanDisk ExpressCard 8 i 16GB


Autor: DYD | 10:15
(1)
SanDisk zaprezentował dziś linię wydajnych kart pamięci flash SanDisk Express opartych na standardzie ExpressCard. Pierwszym produktem z tej linii jest SanDisk ExpressCard, karta pamięci flash zaprojektowana z myślą o profesjonalnych kamerach nowej generacji, które rejestrują obraz na kartach ExpressCard, a nie na taśmie magnetycznej, dyskach twardych lub dyskach optycznych. Karta SanDisk ExpressCard ma być dostępna w listopadzie w wersjach o pojemności 8 i 16 gigabajtów (GB). Czas rejestrowania wideo HD z gęstością 35 megabitów na sekundę będzie wynosił około 30 minut w przypadku karty 8GB oraz 60 minut w przypadku karty 16GB.

Sony jest pierwszym dużym producentem sprzętu wideo, który zastosował karty ExpressCard jako nośnik wideo w swojej nowej kamerze XDCAM EX. Firmy SanDisk i Sony wspólnie opracowały specyfikację SxS, która gwarantuje, że karty pamięci ExpressCard zapewnią wysoką szybkość transmisji danych wymaganą w profesjonalnym wideo. Karta SanDisk ExpressCard jest opatrzona logo SxS i ma być w pełni zgodna z kamerą XDCAM EX, która jest wyposażona w dwa gniazda ExpressCard.

Karta SanDisk ExpressCard ma być dostępna w Ameryce Północnej i w Europie w listopadzie tego roku w dwóch wersjach: 8GB za 499,99 dolarów oraz 16GB za 899,99 dolarów.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. SxS (autor: RusH | data: 14/09/07 | godz.: 15:10)
    SxS to kolejny "wynalazek" sony, tak sam jak minidyski, UMD, Memory Stick i inne cuda. Innymi slowy UNIKAC JAK OGNIA, produkt niszowy, drozszy od konkurencyjnych odpowiednikow zarazem nie oferujac nic nowego.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.