Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 24 września 2007 
    

Procesor Toshiby SpursEngine


Autor: DYD | 09:58
(4)
Toshiba zaprojektowała nowy, wydajny procesor "SpursEngine", który wykorzystuje cztery wektorowe układy SPE (Synergistic Processing Element) występujące w chipie Cell Broadband Engine, stosowanym m.in. w konsoli PS3. SpursEngine został zaprojektowany w celu wykorzystania w pełni możliwości technologii Cell Broadband Engine w rozwiązaniach konsumenckich aby umożliwić przetwarzanie obrazów video w najwyższej jakości. Prototyp nowego procesora zostanie przedstawiony na targach CEATEC JAPAN 2007 2 października 2007 roku. Tam po raz pierwszy zostaną zaprezentowane możliwości nowego procesora w zakresie przetwarzania i zmiany obrazu trójwymiarowego m.in. transformacje uczesania i makijażu w czasie rzeczywistym, które są momentalnie rozpoznawane, przetwarzane i odtwarzane na ekranie.

Toshiba planuje również zaprezentowanie prototypu nowego notebooka ze zintegrowanym procesorem SpursEngine.

SpursEngine współpracuje z CPU i kumuluje wydajną wielordzeniową technologię Cell Broadband Engine z zaawansowaną technologią przetwarzania obrazu firmy Toshiba. To połączenie pozwala, m.in. na strumieniowe przetwarzanie video i rozpoznawanie obrazów na niespotykanym dotąd poziomie, wymaganym przez cyfrowe produkty konsumenckie.

Procesor integruje cztery wektorowe układy SPE oraz jednostki dedykowane do kodowania i dekodowania MGEG-2 i H.264 video. Dzięki takiemu połączeniu SpursEngine zapewnia dużą elastyczność i niski pobór mocy. Prototyp nowego procesora pracuje z częstotliwością 1,5GHz i pobiera od 10 do 20 watów. Procesor wykorzystuje pamięć XDR DRAM jako pamięć podręczną, co pozwala na osiadanie dużej szybkości transferu danych multimedialnych.

Toshiba udostępni procesor SpursEngine na rynku po targach CEATEC dla aplikacji w produktach cyfrowych oraz dla użytkowników tak szybko, jak tylko zostanie uzupełniona specyfikacja do produkcji komercyjnej.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. taaa (autor: kreciak | data: 24/09/07 | godz.: 10:49)
  SpursEngine współpracuje z CPU i kumuluje wydajną wielordzeniową technologię Cell Broadband Engine z zaawansowaną technologią przetwarzania obrazu firmy Toshiba. - moze to i dziala ale marketing tworzy cuda

 2. ... (autor: trepcia | data: 24/09/07 | godz.: 11:06)
  Jak to mówią, reklama dźwignią handlu.

 3. Pytanie (autor: DJopek | data: 24/09/07 | godz.: 11:12)
  Co to jest to Full HDD?

 4. no... (autor: Kriomag | data: 24/09/07 | godz.: 11:29)
  dysk zapchany po brzegi? ;) hehe

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.