Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 2 października 2007 
    

Internetowe edytory tekstu


Autor: Przemysław Rel | źródło: Arstechnica | 10:21
Firma Adobe zakupiła projekt Buzzword, będący wynikiem prac 11-osobowego zespołu Virtual Ubiquity. Buzzword jest edytorem tekstu uruchamianym z poziomu przeglądarki internetowej i jest niemal w całości napisany przy wykorzystaniu technologii Flash. Według autorów jest to najbardziej zaawansowana aplikacja typu WYSIWYG (otrzymasz to co widzisz), udostępniająca możliwość współpracy wielu użytkowników przy jednym dokumencie. Buzzword potrafi otwierać i zapisywać dokumenty w formatach rtf, doc oraz xml. W przyszłości dojść ma obsługa między innymi eksportu do plików PDF.

Nie tylko firma Adobe będzie posiadać takie coś - również Microsoft przedstawił podobne rozwiązanie zwane Office Live Workspace. Niestety, tylko podobne - nie pozwala ono na tworzenie nowych dokumentów ani na ich edycję. Możliwe jest jedynie dodawanie komentarzy, wspomagając w ten sposób współpracę kilku osób nad jednym dokumentem. Usługa udostępnia 250MB przestrzeni na przechowywanie oraz udostępnianie dokumentów i współpracować będzie z pakietem Office w wersji 2003 i 2007. Oficjalnie pojawić ma się przed końcem roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.