Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 4 października 2007 
    

Internet do lamusa, szukamy nowego


Autor: Przemysław Rel | źródło: The Wall Street Journal | 10:15
(7)
Larry Roberts pracował pod koniec lat 60-ych ubiegłego wieku nad programem ARPAnet prowadzonym przez Pentagon. Był to bezpośredni przodek dzisiejszego Internetu. Według pana Robertsa, dziś sieć ta bazuje na bardzo przestarzałej technologii, opracowanej właśnie w ramach programu ARPA: “nie możemy już polegać na technologii poprzedniej generacji, która w gruncie rzeczy pozostała niezmieniona od 40 lat”. Nie jest w tym twierdzeniu osamotniony - podobne zdanie ma m.in. Len Bosack, jeden z założycieli firmy Cisco.

Firma ta przepowiada, że w samej Ameryce Północnej ruch internetowy zwiększy się o 264% przed rokiem 2011, głównie z powodu rosnącej popularności rozmów głosowych oraz materiałów wideo. “Internet nie został stworzony po to, aby ludzie oglądali telewizję. Wiem, bo go opracowałem”, powiedział Roberts. Czy obecna infrastruktura sieci poradzi sobie z rosnącym zapotrzebowaniem na coraz większe materiały wideo - zdania na ten temat są podzielone.

Obecnie Larry Roberts i jego firma Anagran opracowują specjalne routery, które analizują ruch internetowy i na podstawie typu danych (np. wideo) odpowiednio kierują pakiety, aby nastąpiły jak najmniejsze ich straty.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. hmm... (autor: metacom | data: 4/10/07 | godz.: 11:42)
  ...własnie się ostatnio zastanawiałem, czy pojawi się kiedyś coś co zastąpi dzisiejszy internet...

 2. bzdury (autor: RusH | data: 4/10/07 | godz.: 13:07)
  i dymanie frajerowprzez PRowcow z Cisco.

  Video przez internet to nie problem, od tego jest multicast .. no ale to by ograniczylo zyski ISP, wiec odpada :)
  Do tego infrastruktura w US moze urosnac nawet o 400% a i tak bedzie slabsza niz dzisiejsza w Japonii czy Koreii.

  > które analizują ruch internetowy i na podstawie typu
  >danych (np. wideo) odpowiednio kierują pakiety, aby
  >nastąpiły jak najmniejsze ich straty.

  ze CO?? tz jak wykryje ze pakiet nie zawiera video a np voip to juz nie skieruje go tam gdzie moze zapewnic "jak najmniejsze ich straty"??? co za lol.


 3. a gdzie jest napisane, że (autor: havranek | data: 4/10/07 | godz.: 13:53)
  nie skieruje go tam, gdzie trzeba? Jest napisane, że analizuje pod jakimś kątem i wtedy je kieruje gdzie potrzeba. A co do "video" to był to tylko przykład.

 4. bzdury2 (autor: jg5 | data: 4/10/07 | godz.: 14:10)
  Cała sieć jest przestarzała i pasowało by coś zmienić, jednak mówienie że nie nadaje się do multimediów jest bzdurą, najzwyczajniejszą papką PRowców aby trafiła do zwykłego użytkownika.
  Od jakiegoś czasu mam wrażenie ze robią pod coś grunt, takie wmówienie użytkownikom że trzeba coś zmienić.
  Jeśli będą jakiekolwiek zmiany to nie pod kontem jakości i zmniejszenia opóźnień tylko pod kontem większej kontroli i identyfikacji użytkowników.
  Takie zabicie wolności w sieci. Wiele rządów boli fakt że nad siecią zapanować się nie da,wiele organizacji chciało by zawładnąć/zniszczyć P2P, przy dzisiejszej budowie sieci jest to niemal nie możliwe.
  Zmiany są potrzebne, jednak nie mamy pewności o czystości zamiarów tych ludzi, przez co dla zwykłego szarego użytkownika lepiej jak będzie tak jak teraz.


 5. jg5 (autor: Soulburner | data: 4/10/07 | godz.: 14:14)
  Dokładnie o to chodzi - o większą kontrolę. Rządy boją się rosnącej popularności blogów oraz stron zawierających "teorie spiskowe". Jest to dla nich bardzo niewygodne - nie wystarczy im, że kontrolują agencje prasowe i stacje telewizyjne (np. Fox News). Zbyt wiele niewygodnych faktów pokazuje się na łamach blogów i trzeba to jakoś powstrzymać - i takie informacje, że internet zaraz nie wytrzyma i wybuchnie powstają po to, aby ludzi przekonać i przygotować na nadejście Internetu 2.0.

 6. czyli... (autor: Rajdon | data: 4/10/07 | godz.: 17:16)
  podsumowując, wracamy do czasów cenzury... :| a myślałem że tylko chińczycy się z tym borykają :/

 7. ale (autor: JoNNy | data: 5/10/07 | godz.: 15:01)
  o co wam chodzi z tym ograniczaniem wolnosci. w stanach juz od 97 roku dziala system Carnivore ( http://pl.wikipedia.org/.../Carnivore_(informatyka) ). to, ze internet powstal do wymiany krotkich informacji, co daje odzwierciedlenie w maksymalnej dlugosci pakietow troche sie psuje z iloscia danych w multimediach. przepustowosci nie brakuje, tylko przelaczanie pakietow miedzy hopami trwa dluzej.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.