Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 17 października 2007 
    

Blokada antypiracka na YouTube


Autor: DYD | źródło: 4press/TGDaily | 08:04
YouTube wprowadziło, to, o czym mówiło się od miesięcy – technologię antypiracką, która pozwoli właścicielom praw autorskich automatycznie blokować możliwość umieszczania ich filmów na innych stronach. Oprócz blokady, użytkownicy mogą dołączyć do filmu reklamy, które będą przesyłane wraz z klipem. Łamanie praw autorskich stało się dla YouTube i Google dużym problemem w miarę jak serwis zyskiwał coraz większą popularność. Doprowadziło to m.in. do pozwu sądowego, w którym Viacom domaga się miliarda dolarów odszkodowania za poniesione straty.

Mike Fricklas, prawnik z firmy Viacom wyraził satysfakcję z wprowadzenia nowej technologii: „Jesteśmy zadowoleni, że Google zaczyna wykazywać się odpowiedzialnością i kończy z naruszaniem praw autorskich”.

W testowaniu antypirackiej platformy wzięło udział 9 firm, których materiały znajdują się w serwisie, m.in. Walt Disney Company i Time Warner.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.