Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 17 października 2007 
    

Prognoza rynku LCD w 2008 roku


Autor: DYD | źródło: iSuppli | 14:28
(1)
Zdaniem jednego z ośrodków w zakresie badań nad światowym rynkiem paneli TV LCD, w 2008 roku ilość sprzedanych ekranów ciekłokrystalicznych wyniesie 102,5 miliony, co oznacza wzrost aż o 27,2 proc. w porównaniu z bieżącym okresem. Według iSuppli w 2008 roku doczekamy się po raz pierwszy przekroczenia magicznej bariery 100 milionów sprzedanych paneli LCD. Oznacza to wzrost o 27.2 proc. w porównaniu z tegorocznymi wynikami (w bieżącym roku szacuje się, że sprzedaż wyniesie 80,5 miliona). Jednym z motorów napędowych rynku będą, zdaniem analityków z ośrodka iSypply, Letnie Igrzyska Olimpijskie w Pekinie w 2008 roku.

Duża ilość paneli LCD na rynku spowoduje, że cześć komponentów zostanie przekazana na rzecz produkcji telewizorów LCD. iSupply twierdzi, że tak obiecujące prognozy, zaostrzą walkę konkurencyjną wymuszając na producentach obniżki cen i przyśpieszenie prac nad innowacjami, a stacje telewizyjne do przejścia na telewizję cyfrową.

iSuppli Corporation to ośrodek badawczy, który zajmuje się zbieraniem informacji, tworzeniem analiz, raportów I komentarzy odnoszących się do światowego rynku teleinformatycznego.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ................................. (autor: Friend | data: 17/10/07 | godz.: 15:01)
    a ja własnie kupiłem telewizor...CRT!

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.