Firma Eye-Fi zaprezentowała kartę pamięci flash SD, posiadającą wbudowany moduł Wi-Fi w standardzie IEEE 802.11 b/g. To nowatorskie rozwiązanie pozwala na bezprzewodowe kopiowanie zdjęć z nośnika do komputera. Aby można było korzystać z tego udogodnienia, należy najpierw podłączyć Eye-Fi Wireless SD Card do komputera w standardowy przewodowy sposób, i zainstalować niezbędne oprogramowanie znajdujące się w pamięci karty. Po wykonaniu tej czynności można zgrywać zdjęcia nie tylko bez zbędnych kabli, ale nawet bez wyciągania karty z aparatu.
Oczywiście wymagana jest do tego zainstalowana w komputerze "pełnoprawna" kart Wi-Fi. Bezprzewodowe karty SD Eye-Fi pojawią się na rynku w wersjach o pojemności 1 i 2GB. Ceny nie są jeszcze znane.
K O M E N T A R Z E
to jest bajer (autor: Kriomag | data: 23/10/07 | godz.: 17:34) 1 klasa :D
wypas (autor: plus5volt | data: 23/10/07 | godz.: 18:42) ciekawe czy duzo mocno obciaza zasilanie aparatu, wkoncu wifi przy pstrykaniu w terenie potrzebne być nie musi
co w tym nowatorskiego? (autor: komisarz | data: 23/10/07 | godz.: 19:04) do palmtopow dawno takie byly... rozwiazanie dawno znane, opracowane i wyprodukowane.
Komisarz (autor: DJopek | data: 23/10/07 | godz.: 19:12) A czy przypadkiem te karty sd wifi do palmtopów nie miały tylko wifi? Tutaj masz i pamięć 1 lub 2 GB i wifi.
komisarz, DJopek <- chyba obaj się mylicie (autor: Rhobaak | data: 23/10/07 | godz.: 20:04) Karty Wi-Fi z dodatkową pamięcią były na rynku już od dawna, ale były to karty w standardzie SDIO - obsługa komunikacji była po stronie palmtopa. Tu nowatorstwo polega na tym, że dane można zgrać z karty bez udziału dodatkowych urzadzeń, dodatkowy układ odczytujący zawartość pamięci i wysyłający ją po sieci jest wbudowany w kartę. Zapewne wystarczyłoby podpiąć samą kartę pod bateryjkę 5V, aby zadziałało.
Sorry, sprostowanie - ta karta wymaga obsługi SDIO przez aparat. (autor: Rhobaak | data: 23/10/07 | godz.: 20:16) Czyli rację miał komisarz - odgrzewany kotlet. Inna sprawa, że taka informacja powinna znaleźć się w newsie - przecież ta karta będzie działać z <0.1% aparatów.
serio? (autor: Kriomag | data: 23/10/07 | godz.: 20:19) a to lipa :(
przecież ta karta będzie działać z <0.1% aparatów (autor: RusH | data: 23/10/07 | godz.: 20:41) az 0.1? to znasz jakies aparaty z obsluga wifi po sdio? :)
Znam:) Np. Kodak Easyshare-One. (autor: Rhobaak | data: 23/10/07 | godz.: 21:43) A poza tym nie napisałem 0.1%, a <0.1% :)
more like (autor: RusH | data: 24/10/07 | godz.: 06:58) <0.000001% :) no i ten kodak to chyba dziala tylko z firmowa karta kodaka
cos mi sie wydaje ze jednak Eye-Fi ma wlasny wbudowany system i udostepnia po prostu pamiec karty jako windows share (smb) .... hmmm "i zainstalować niezbędne oprogramowanie" wiec raczej wymaga jakiegos glupiego windzianego loadera do przerzucania plikow
hmmmm (autor: Shamoth | data: 24/10/07 | godz.: 13:32) a nie wystarczyl by BT ?? napewno ma mniejszy pobor mocy ;]
pozatym nie chcial bym zeby sasiad 2 klatki dalej zassal mi z aparatu jakies pikantne foty mojej kobitki :P
@sad_reaper (autor: plus5volt | data: 24/10/07 | godz.: 13:48) BT jest koszmarnie powolne, nawet w wersji 2 EDR masz raptem 3mbit przy dobrym wietrze... jednak do synchronizacji kontaktow i streamu audio wystarcza, ten soft instalowany jest pewnie wlasnie aby szyfrowanie jakies skonfigurowac na kompie ... z tym sdio to lipa...
BT to (autor: RusH | data: 24/10/07 | godz.: 19:43) kupa, wymaga o wiele wiecej od systemu niz wifi, a oferuje tylko jakies zagmatwane na w pol zdupiale uslugi jak push pull, zeby cos normalnie udostepnic trzeba pisac wlasny protokol na gorze fefnastu BTkowych, strata czasu i energii.
D O D A J K O M E N T A R Z
Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.