Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 24 października 2007 
    

Hybrid Crossfire już w AMD 780G


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 08:58
Nowy chipset AMD 780G, kierowany do komputerów klasy średniej, wyposażony zostanie w Hybrid Crossfire. Będzie to rozwiązanie podobne do zapowiedzianej wcześniej przez Nvidię technologii Hybrid SLI, która pojawi się w nadchodzących chipsetach nForce 780a. Pojawiające się we wrześniu spekulacje przewidywały wprowadzenie takiego rozwiązania przez AMD, lecz nikt nie spodziewał się, że stanie się to tak szybko. Hybrid Crossfire pozwoli na użytkowanie w trybie Crossfire zewnętrznej karty graficznej PCI Express, z układem graficznym wbudowanym w chipset płyty głównej.

Rozwiązanie to oprócz wzrostu wydajności renderingu trójwymiarowej grafiki, ma przynosić oszczędność energii. Podczas pracy w niewymagającym środowisku, zewnętrzna karta graficzna będzie wyłączana, a reprodukcją obrazu zajmie się zintegrowany z chipsetem układ graficzny.

Chipset AMD 780G posiadał będzie zintegrowany układ graficzny zgodny z DirectX 10, oraz Unifed Video Decoder (UVD) drugiej generacji, w 100% odciążający główny procesor. Ponadto udostępni obsługę magistrali Hyper Transport 3.0 i procesorów AM2+, oraz HDMI i DisplayPort. Oprócz tego nowy chipset będzie wykorzystywał mostek południowy SB700, który jak wiadomo wniesie implementację technologii HyperFlash. Masowa produkcja 780G rozpocznie się w grudniu, premiera planowana jest na styczeń 2008 roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.