Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 2 listopada 2007 
    

Szybki modem do Laptopa


Autor: DYD | 08:42
(2)
Asus wprowadził na rynek szybki modem T500 w postaci urządzenia PC card. Umożliwia ona transfer pobierania danych z prędkością 3.6 Mbit/s (wysyłanie 384 Kbit/s) oraz udostępnia funkcje telefonu dla komputera PC lub notebooka. Karta ta dostępna jest w dwóch opcjach: samodzielna lub dodatkowo z interfejsem USB. Jest to specjalna przejściówka w którą wkłada się kartę T500 a jest zakończona dwoma wtyczkami USB. W ten sposób z tego urządzenia mogą pracować jednocześnie dwa komputery, lub komputery bez złącza PCIExpress. Ponieważ karta ta obsługuje również połączenia głosowe, do każdej jest dodany zestaw słuchawkowy aby móc prowadzić normalne rozmowy telefoniczne.

T500 wykorzystuje wejście słuchawkowe komputera oferując tym samym wykonywanie połączeń głosowych. Dzięki oprogramowaniu zainstalowanym na komputerze, użytkownik może zapamiętać dowolną liczbę kontaktów zawierających nazwę, numer telefonu, numery domowe, numery w pracy oraz adresy email. Dzięki możliwości zarządzania zewnętrzną książką telefoniczną, T500 pozwala użytkownikom na edycję kontaktów znajdujących się na karci SIM, poprzez wygodny interfejs.

Urządzenie obsługuje także funkcje synchronizacji kontaktów pomiędzy Outlookiem a kartą SIM oraz książką telefoniczną, czyniąc zarządzanie kontaktami w telefonie i na komputerze łatwym i przyjemnym. Kolejna ważna funkcja to pamięć rozmów telefonicznych, która pozwala na zapisanie 100 rekordów zawierających rozmowy nieodebrane, wykonane oraz odebrane. Użytkownik ma także możliwość wysyłania wiadomości SMS i zapisywanie użytych w tym celu numerów.

T500 obsługuje połączenia GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 oraz usługi dostępowe WCDMA 2100/1900/850.

Urządzenie pojawi się na rynku w połowie listopada.

Ceny dla użytkownika końcowego brutto: wersja bez interfejsu USB - 800 zł; z interfejsem USB - 900 zł


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. to nie jest modem (autor: RusH | data: 2/11/07 | godz.: 11:30)
    nazwa modem pochodzi od modulacji (sygnalu analogowego), w GSM tak samo jak w ISDN nie ma mowy o modulacji bo sygnal jest cyfrowy

  2. ISDN też były nazywane modemami . . . (autor: Mieciu76 | data: 2/11/07 | godz.: 23:41)
    A jak to nazwiesz- karta sieciowa? Czy- urządzenie umożliwiające korzystanie z internetu za pomocą sieci GSM- strasnie to rozwlekłe . . .

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.