Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 14 listopada 2007 
    

Płyta P5E64 WS Professional


Autor: DYD | 12:11
(14)
Asus przedstawił model P5E64 WS Professional oparty na chipsecie Intel X38 + Intel ICH9R. Wyposażona została w cztery sloty PCIe x16 (@ x16, x16, x4, x4) oraz dwa sloty PCIe 2.0 (Dual PCIe 2.0 x 16), co pozwala na podłączenie do 8 monitorów jednocześnie. Dodatkowa karta diagnostyczna G.P. pozwala zdiagnozować system i w razie problemów wyświetla kody błędów na wbudowanym wyświetlaczu LED. W połączeniu z modułem TPM, karta umożliwia także w przypadku problemów reset oraz wł./wył. płyty przy pomocy wbudowanych przycisków.




 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. cena (autor: RusH | data: 14/11/07 | godz.: 15:12)
    pewnie 1K jak to u asusa przy krojeniu frajerow

  2. re: cena (autor: Lates | data: 14/11/07 | godz.: 16:23)
    czy 1000zł za taką płytkę to wg. Ciebie dużo??
    To nie płyta dla graczy...


  3. @Lates (autor: Mieciu76 | data: 14/11/07 | godz.: 22:54)
    a dla kogo twoim zdaniem jest ta płyta ?
    Bo chyba nie do serwisu komputerowego . . .
    Nie wiem- dla projektantów systemów inforamtycznych, dla programistów, dla elektroników, dla grafików, dla CADowców- a może poprostu dla fetyszystów . . . . Myślę, że dla tych ostatnich, bo wszyscy inni zadowolą się zupełnie innymi płytami na najprostszej konstrukcji X38- może nawet P35 by im wszystkim wystarczyła- no ale nie fetyszystom :):):):):)


  4. Bo te diodki (autor: Mieciu76 | data: 14/11/07 | godz.: 22:57)
    i ten przycisk power i reset to poprostu żenada.

  5. Za przeproszeniem głupoty opowiadacie... (autor: Cezi | data: 15/11/07 | godz.: 08:52)
    To jest rewelacyjna płyta do zastosowania profesjonalnego. Wszędzie tam gdzie sygnał wizyjny trzeba rozdzielić pomiedzy kilkanaście wyświetlaczy. Po prostu rewelka. Zamiast stawiania 12 kompów można wstawić z 6 kart graficznych dobry wielordzeniowiec i można pokusić się o obsługę 12 wyświetlaczy. I na każdym mieć co innego.
    A dodatkowy LED? To pytanie o funkcjonalność, ale w sumie to dobry pomysł jak komp stoi w serwerowni, a ekrany są gdzieś porozsiewane... Gdzie chcielibyście szukać obrazu diagnostycznego jak coś się spieprzy? Pewnie najlepiej dla przykładu nad kinowymi kasami (jedno z zastosowań). Dużo lepiej jest szybko zdiagnozować problem bez zbędnego i często niewygodnego przepinania monitorów.
    Faktycznie innych zastosowań dla tej płyty nie widzę, ale w tym jest super. I wiem coś o tym, bo się tym akurat zajmuję. A że dla laików to jest fetyszyzm... lepiej żeby się nie wypowiadali.


  6. @cezi - lol (autor: xmac | data: 15/11/07 | godz.: 09:33)
    hehe
    jak ktos podlacza wiele monitorow, to kupuje specjalnie przystosowane do tego karty graficzne ;_P
    czy widziales kiedys serwerownie? kto tam wstawia pecety ;_P


  7. @Mieciu76 (autor: Lates | data: 15/11/07 | godz.: 10:00)
    Nie wiem jakie masz wyobrażenie o serwisie... ale według mnie to serwis zajmuje się sprzętem wymagającym naprawy bądź konserwacji. Ale na temat...
    Płyta wydaje mi się idealna dla tych, którzy pracują na wielu ekranach co w wykorzystaniu testowych środowisk serwerowych sprawdziłoby się znakomicie. Np. kilka wirtualnych środowisk, każdy na odrębnym monitorze. Jak dla mnie rewelka. Do tego wszystkiego obsługa RAID 5 i 10. Do pełni szczęścia brakuje tylko socketu na drugi procesor, ale pewnie niedługo pojawi się i taka wersja :)

    Odnośnie szukania targetu dla tej płyty kieruję do nazwy tej płyty.

    Pozdrawiam wszystkich szukających dziury w całym.
    Więcej słońca!!


  8. @Lates (autor: GL1zdA | data: 15/11/07 | godz.: 10:13)
    No raczej z drugim socketem nie będzie, bo żaden z pracujących na tej płycie procesorów nie wspiera wieloprocesorowości.

    "Odnośnie szukania targetu dla tej płyty kieruję do nazwy tej płyty."
    Tak, już widzę, jak producenci stacji roboczych chetnie włożą tam taką płytę.


  9. omg (autor: xmac | data: 15/11/07 | godz.: 10:19)
    grrr...
    jak juz to ktos kupi dobre mobo, kontroler dyskow i odpowiednia grafe, zeby dalo sie podlaczyc wiele monitorow, zamiast wiazac sie z jednym modelem plyty glownej
    w razie awarii wymieniasz plyte na cokolwiek innego, albo robisz sobie upgrade calosci poza kontrolerem i grafa, a nie tracisz maaase czasu na uruchomienie systemu dla entuzjastow


  10. @omg (autor: Lates | data: 15/11/07 | godz.: 10:45)
    w tym momencie pewnie opierasz się o granicę ceny.
    Choć tej jeszcze nie znamy :P

    Kto tu napisał, ze masz już mobo, kontrolery, grafy i inne. Za chwilę ktoś napisze, że podłączy pod replikator portów i też będzie miał wiele monitorów :P

    Biorąc to rozwiązanie nie martwisz się o to co jeszcze dokupić. Szybka platforma do stworzenia środowiska przypominającego "profesjonalne" i tyle :)


  11. Jednym słowem (autor: Another Identity | data: 15/11/07 | godz.: 11:33)
    pierdolisz :-)

  12. @xmac (autor: Cezi | data: 15/11/07 | godz.: 11:55)
    Chyba trochę przesadziłeś z wycieczką osobistą. A po prostu nie dostrzegasz specyfiki zastosowania.

    Po pierwsze owszem można kupić profesjonalnego matrox'a z 4 głowicami i rozdzielacze, ale jesteś ograniczony 4 głowicami czyli masz max 4 różne kanały, a możesz potrzebować więcej. Po drugie takie karty wcale nie są tanie i kupienie 4 'zwykłych' GeForce może być tańsze.

    Druga sprawa to Serwerownie i serwerownie. Owszem w Serwerowni zwykłego PCta nie znajdziesz (chociaż wstawić możesz), masz niekończące się szafy RACK, klimę, gwarantowane gniazdka itd. Trochę to kosztuje. Więc w takim 4 salowym kinie (mamy takich trochę) nikt tego nie wybuduje. Za serwerownię robi np. szafa na zapleczu z 2-3 hi-endowymi PCtami właśnie. A wyświetlaczy roi się tam od metra i ciągle przybywa. Nad kasami, nad salami, nad barem... Każdy prezentuje inną zawartość. I średniej wielkości kina to tylko przykład. Nie pierwszy i nie ostatni.


  13. re... (autor: xmac | data: 15/11/07 | godz.: 23:28)
    ja juz wyroslem z rozwiazan home made, tzn. warunki na to nie pozwalaja
    czas, jaki zazwyczaj trzeba na nie poswiecic jest drozszy od gotowych rozwiazan i stad moje podejscie
    a dla mnie serwerownia to serwerownia, a nie pokoik z serwerami-pecetami
    wszystko jest kwestia podejscia, moje jest takie i mobo z tematu moze bym sobie kupil je do domu, ale nie do pracy, do 'dedykowanych' rozwiazan


  14. re re [kum kum ;)] (autor: Cezi | data: 16/11/07 | godz.: 14:21)
    Jakieś masz dziwne podejście.
    Tak już jest w naszym języku, że serwerownia to pokój gdzie stoją komputery (serwery), choćby jeden. W znaczeniu potocznym nie musi to być żadne duże, specjalne pomieszczenie ze specjalnymi kompami-szafami. Twój puryzm językowy mnie tutaj zaskakuje. Ciekaw jestem czy powiedziałbyś do kolegi: "Hej pójdź do tego pomieszczenia na zapleczu gdzie stoją trzy komputery klasy PC i sprawdź ten, który pełni funkcję serwera WWW". Ja bym powiedział "Hej skocz do serwerowni i sprawdź serwer WWW." (sens obu wypowiedzi do pominięcia).
    Uwaga odnośnie "home made" też jest ciekawa w odniesieniu do tego, że rozważamy zastosowanie płyty głównej. Bez takiej płyty głównej nie będzie ani rozwiązań home-made ani COTS. Poza tym nic nie mówiłem, że to ma być home-made czy nie, a tylko uważam, że na bazie tego mobo można wybudować ciekawe konfiguracje.
    Kolejna sprawa to dedykowane rozwiązania. IMHO to może być właśnie atut takiej płyty, bo na jednej bazie można zbudować ileś różnych konfiguracji i mieć dalszy potencjał do zmian, bo nie da się ukryć, że jakby przyszło obsłużyć sieć punktów sprzedaży np. usług finansowych, to każdy punkt będzie miał własną specyfikę, inną liczbę ekranów itd.
    A do zastosowań domowych, to sprzęt raczej mało przydatny, bo ile można mieć w domu monitorów przy jednym kompie - 2, 3? No chyba, że cena będzie 'przystępna' względem jej całkiem fajnego wyposażenia.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.