Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 23 listopada 2007 
    

Więcej Core 2 w notebookach ASUSa


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 07:09
ASUStek zdradził plany wprowadzenia nowej strategii na rynku komputerów przenośnych. Firma zamierza w znacznie większym, niż dotychczas stopniu wykorzystać procesory marki Intel. W przeciągu kilku miesięcy 90% notebooków marki ASUS korzystać będzie z platform Intela. Obecnie 70% sprzedawanych przez firmę laptopów ma procesor Intela, natomiast sercem pozostałych 30% urządzeń jest układ AMD. Biorąc pod uwagę, że ASUS posiada obecnie ponad 10% udziałów na rynku komputerów przenośnych, decyzja tej firmy oznacza dla AMD utratę ponad 2% rynku procesorów mobilnych na rzecz konkurencyjnego Intela.

Prawdopodobnie na decyzję największy wpływ miało rozczarowanie nowymi procesorami z AMD architekturą K10, które w mobilnej wersji dwurdzeniowej Griffin będą sercem przyszłej platformy o nazwie Puma.

ASUS w nadchodzącym roku zamierza zwiększyć udziały na rynku notebooków do 12-13%, w 2010 zyskać miejsce w pierwszej piątce największych producentów komputerów przenośnych, natomiast w 2013 roku firma planuje wskoczyć do pierwszej trójki.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.