Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 30 listopada 2007 
    

Tunery TV marki Pinnacle


Autor: DYD | 11:14
Pojawiły się 3 nowe tunery telewizyjne firmy Pinnacle Systems. PCTV DVB-T Stick Ultimate, PCTV DVB-T Stick oraz PCTV DVB-T Stick Solo to tunery USB służące do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T). Pinnacle PCTV DVB-T Stick Ultimate oferuje posiadaczom komputerów PC pełną funkcjonalność odbiornika TV oraz rejestratora. Wykorzystanie najnowszej generacji chipsetu pozwoliło na kolejne ulepszenie jakości odbioru cyfrowej TV naziemnej oraz radia w standardzie DVB-T. Dołączone do pakietu oprogramowanie DistanTV umożliwia przesyłanie odbieranego na żywo sygnału TV nawet do trzech innych komputerów PC w obrębie domowej sieci komputerowej. W komplecie znajduje się również wygodny miniaturowy pilot zdalnego sterowania.

Pinnacle zaprojektował rodzinę produktów PCTV także z myślą o osobach nie posiadających technicznej wiedzy. Użytkownik musi jedynie podłączyć tuner do portu USB w komputerze PC oraz do istniejącej instalacji antenowej lub do mini anteny znajdującej się w komplecie. Pinnacle PCTV DVB-T Stick Ultimate pobiera zasilanie z portu USB, a rozmiarem przypomina popularne pamięci USB typu pendrive.

Wystarczy zainstalować oprogramowanie i uruchomić skanowanie kanałów, aby rozpocząć oglądanie programów telewizyjnych. Podczas oglądania TV można korzystać z funkcji Timeshift i nagrywać programy. Timeshift pozwala widzowi zatrzymać oglądany na żywo program TV lub cofnąć do wcześniejszego fragmentu, aby później kontynuować oglądanie od tego miejsca. Programy można nagrywać w popularnych formatach MPEG-1 , MPEG-2 i DivX, a nawet nagrywać bezpośrednio na DVD, aby je potem oglądać na zwykłym, stacjonarnym odtwarzaczu DVD. Całym rozwiązaniem steruje się za pomocą klawiatury, myszy lub pilota. W komplecie znajduje się również program Studio QuickStart Edition, służący do przycinania nagrań oraz nagrywania ich na DVD.

DistanTV przenosi możliwość oglądania TV do Twojej domowej sieci komputerowej. DistanTV pozwala na oglądanie i pauzowanie (Timeshift) sygnału odbieranego przez tuner PCTV DVB-T Stick Ultimate na dowolnym komputerze PC w Twojej domowej sieci. To wygodny sposób na poszerzenie funkcjonalności pozostałych komputerów w domu o możliwość oglądania TV.

Dla osób, które oczekują pełnej funkcjonalności Pinnacle PCTV DVB-T Stick Ultimate, ale nie potrzebują opcji dotyczących przesyłania sygnału TV oraz edycji video lepszym rozwiązaniem będzie Pinnacle PCTV DVB-T Stick, natomiast dla użytkowników szukających najprostszego produktu ograniczającego się jedynie do odbioru wysokiej jakości cyfrowego sygnału TV producent przygotował Pinnacle PCTV DVB-T Stick Solo.

Tunery pojawią się prawdopodobnie na początku roku, ich spodziewane ceny to DVB-T Stick Ultimate ok. 219,- PLN, DVB-T Stick ok. 199,- PLN a DVB-T Stick Solo 159,- PLN brutto.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.