Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 3 grudnia 2007 
    

Hybrid Crossfire przed Hybrid SLI


Autor: Zbyszek | źródło: TechConnect | 12:09
Zarówno Nvidia jak i AMD zaoferują w swoich chipsetach serii 7 rozwiązania hybrydowe, pozwalające na użytkowanie w trybie Crossfire lub SLI zewnętrznej karty graficznej PCI Express z układem graficznym wbudowanym w chipset płyty głównej. Okazuje się, że wcześniej na rynku zadomowi się Hybrid Crossfire. Płyty główne z chipsetem AMD 780G pojawią się w sklepach w drugiej połowie stycznia, podczas gdy konkurencyjny nForce 780a dopiero w marcu. Pierwotnie Nvidia zamierzała wprowadzić do sprzedaży swój najnowszy chipset dla platformy Socket AM2+ na przełomie listopada i grudnia, jednak z nieznanych przyczyn plany zostały zmienione.

Hybrid Crossfire oprócz wzrostu wydajności renderingu trójwymiarowej grafiki, ma przynosić oszczędność energii. Podczas pracy w niewymagającym środowisku, zewnętrzna karta graficzna będzie wyłączana, a reprodukcją obrazu zajmie się zintegrowany z chipsetem układ graficzny.

Chipsety AMD 780G oraz nForce 780a wyposażone zostaną w zintegrowane układy graficzne zgodne z DirectX 10.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.