Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 7 grudnia 2007 
    

Nehalem: kolejne wieści


Autor: Zbyszek | źródło: Fudzilla | 16:39
(1)
Intel zamierza zaprezentować możliwości architektury Nehalem podczas najbliższego Forum IDF Fall 2008. Prezentacja będzie podobna do tej przeprowadzonej podczas IDF zimą 2006 roku, kiedy to ukazana światu została wydajność układów Core 2 Duo. Tym razem jednak konkurentem nowego procesora Intela nie będzie już, tak jak ostatnio układ AMD, lecz Core 2 QX 9770 pracujący z zegarem 3.2GHz. Jednocześnie wiadomo już, że czterordzeniowe układy Bloomfield bazujące na nowej architekturze Intela, będą wydzielać znaczne ilości ciepła i posiadać wskaźnik TDP 130W.

Niestety będą to wartości na tyle duże, że nie uda się wprowadzić 8-rdzeniowych układów w procesie technologicznym 45nm. Poprawy parametrów termicznych oraz procesorów z rodziny Nehalem posiadających 8 rdzeni należy się spodziewać dopiero w technologii 32 nanometry.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ciekawe: (autor: Adolph | data: 11/12/07 | godz.: 12:14)
    Dlaczego się tak grzeją?
    Dlaczego mają taki pobór mocy?
    Jaka będzie wydajność po przejsciu z FSB na Intelowe HT?AMD miało problemy z pamięciami DDR2, ciekawe czy Intel bedzie miał z DDR3?


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.