Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 11 stycznia 2008 
    

Pilot z obsługą Sideshow


Autor: Zbyszek | źródło: 4Press/Gizmodo | 09:39
(1)
Firma Ricavision wprowadzi wkrótce na rynek przenośne urządzenie, które używa technologii Sideshow firmy Microsoft. Łącząc VAVE100 z komputerem wyposażonym w Windows Vista, uzyskamy zdalny dostęp do wielu przydatnych funkcji peceta. Pilot Ricavision łączy się z wszystkimi urządzeniami obsługującymi technologię Sideshow, która pozwala na kontrolę niektórych funkcji komputera na dodatkowym ekranie, także wówczas, gdy urządzenie jest wyłączone. W praktyce oznacza to, że ekran, który do tej pory umieszczany był na obudowie laptopa lub jednostki centralnej, staje się przenośny. Komunikacja pomiędzy VAVE100 a obsługiwanym sprzętem wykorzystuje podczerwień lub Bluetooth.

Według danych producenta, gadżet obsługuje do 20 urządzeń przy maksymalnej odległości 15 metrów (IR) oraz 50 metrów (Bluetooth). Sideshow to nie jedyna jego funkcja, może także działać jako zwykły, w pełni programowalny pilot. Baza danych, którą zawarto w urządzeniu, zawiera przeszło 1500 produktów, co ma ułatwić skonfigurowanie VAVE100.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Niech ktoś rozszyfruje co się (autor: kubolx | data: 12/01/08 | godz.: 23:34)
    kryje potą magiczną nazwą "Sideshow" bo nie mam ochoty czytać materiałów reklamowych visty :]

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.