Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 11 stycznia 2008 
    

Wyszukiwarka Wikipedii już działa


Autor: Zbyszek | źródło: 4press/PcPro | 17:55
Wyszukiwarka internetowa spod szyldu Wikipedii jest już dostępna online. Główną różnicą pomiędzy Wikia Search, a innymi serwisami tego typu jest to, że internauci mogą przyznawać witrynom oceny, za pomocą 5-stopniowego systemu gwiazdek. Opinia użytkownika zostaje następnie włączona do algorytmu wyszukującego. W ten sposób zdanie internautów bezpośrednio wpływa na wysokość danej witryny w rankingu. Ponadto, możliwe jest dodawanie komentarzy i krótkich artykułów, które są wyświetlane wraz z wynikami dla popularnych fraz.

„Wyszukiwanie to podstawa infrastruktury internetu i dlatego powinno odbywać się w sposób otwarty, obiektywny i odpowiedzialny”, mówi Jimmy Wales, współzałożyciel Wikipedii. Twórcy witryny są jednak świadomi, że jakość Wikia Search jest na razie niska. Liczą jednak, że współdziałanie internautów z czasem przyniesie wymierne efekty, tak jak w przypadku Wikipedii. Kod źródłowy aplikacji będzie ogólnie dostępny.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.