Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 16 stycznia 2008 
    

Asus PDA P527 i P750


Autor: DYD | 13:40
(1)
Asus wprowadza właśnie na rynek nowe telefony PDA P527 i P750 (na zdjęciu) zaprojektowane z myślą o zaawansowanych potrzebach biznesowych. Oba telefony posiadają aplikacje biznesowe, moduł GPS, jak również podłączenie do sieci poprzez HSDPA z prędkością 3,6 Mbit, Bluetooth 2.0, WiFi oraz USB. Dzięki wbudowanemu systemowi Travelog modele P527 i P750 nagrywają filmy i robią zdjęcia w formie notatek z podróży, którymi podzielimy się z przyjaciółmi. Tę poręczną funkcję wspomaga satelitarna mapa Google Earth - pozwalająca użytkownikom tworzyć pamiętnik wydarzeń. Z Travelog użytkownicy mają możliwość kompletowania zdjęć oraz łatwego zamieszczania ich na blogach, forach oraz portalach internetowych tworząc na bieżąco album multimedialnych wspomnień z miejsc, które właśnie odwiedzili.

System nawigacyjny GPS z funkcją GPS Catcher pozwala użytkownikowi szybko znaleźć jego lokalizację bez względu na miejsce na świecie, w którym się znajduje. Z łatwością poprowadzi do celu. Location Curier uchroni przed zgubieniem się powiadamiając na bieżąco znajomych właściciela telefonu, z wcześniej zdefiniowanej listy kontaktów, o jego lokalizacji. Nawet podczas rozległych, otwartych przestrzeni globalna sieć GPS zawsze będzie w stanie zidentyfikować pozycję użytkownika. Dzięki zasięgowi sieci o prędkości 3.5G (HSDPA 3.6Mb/s), trójpasmowemu GSM (GSM 900/1800/1900), WiFi (IEEE 802.11 b+g), Bluetooth V2.0+ EDR, USB 1.1 telefony ASUS pozwalają użytkownikowi być w kontakcie z całym światem.

Windows Mobile 6 Professional Operating System, zaopatruje ASUS P527 i w kompletne funkcje pakietu Office. Synchronizuje e-maile w Outlooku, pozwala na korzystanie z Word, sortowanie dokumentów w Excelu, a także na wyświetlanie i edycję slajdy w PowerPoint. Dodatkowo, opcja Newstation powala użytkownikom otrzymywać najnowsze raporty informacyjne z Internetu przez powiązane, aktualizowane w systemie Real-time opcje RSS. Business Card Recognition ułatwia pozyskiwanie szczegółów z wizytówek bez żmudnego wpisywania informacji w kontaktach.

Natomiast biznesowe akcesoria w ASUS P750 wspomogą nowoczesnych przedsiębiorców w ich codziennej pracy. Składają się na nie: Ur Time - program, który pozwala użytkownikowi zorientować się, która jest godzina w innych większych miastach na Ziemi i zaprojektować grafik spotkań w każdej części świata. Newstation, który zapewnia dostęp do aktualnych informacji i nowych wiadomości na blogach. Poprzez ustawienia RSS - użytkownik dowiaduje się o bieżących wydarzeniach i aktualizacjach stron WWW, podczas gdy funkcja Automatycznego Czyszczenia usuwa niepożądane dane. Wreszcie, funkcja Rozpoznawania Wizytówek, dzięki automatycznie skupiającej się kamerze o rozdzielczości 3 mega pikseli, umożliwia uchwycenie szczegółów każdej wizytówki, bez potrzeby wpisywania danych do kontaktów.

Z wbudowanym odbiornikiem Radiowym FM, kamerą o rozdzielczości 2 Mega-Pixele (Auto-Focus) i Windows Media Player użytkownicy telefony ASUS mogą korzystać z multimedialnego contentu, podczas gdy wbudowany Windows Live pozwala na dostęp do Hotmail, MSN, Space and Search - umożliwia kontakt z przyjaciółmi on-line.

Zaprojektowany w srebrnoszarym kolorze aluminium P527 czy w głębokiej czerni P750 są niewielkie i cienkie. P527 ma 15.4 mm grubości. Osiem funkcjonalnych klawiszy (hotkeys) pozwala na łączność z głównymi funkcjami. Co więcej w P527, dostęp do menu jest również możliwy za pośrednictwem 5-kirunkowego pokrętła 'jog dail' oraz trójkierunkowego bocznego kółka 'jog wheel'. W zależności od preferencji użytkownik może więc obsługiwać telefon jedną ręką, podnosząc tym samym efektywność i ergonomię pracy.

ASUS P750 jest już w sklepach od początku stycznia, sugerowana cena detaliczna to 2300 PLN brutto.

Model P527 pojawi się na rynku na początku lutego, w sugerowanej cenie detalicznej 1500 PLN.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Z wyglądu prawie jak K800i (autor: Klaymen | data: 17/01/08 | godz.: 07:41)
    No ale "prawie" robi dużą różnicą, oczywiście tutaj na plus Asusa.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.