Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 16 stycznia 2008 
    

Wysyp cyfrówek Casio


Autor: DYD | 12:58
(1)
Casio Computer zapowiada premiery nowej linii aparatów cyfrowych Casio Exilim, które będą miały miejsce tej wiosny. Nowa seria będzie składała się z pięciu poręcznych, intuicyjnie obsługiwanych modeli, które wykorzystują najnowsze technologie opracowane przez Casio. Jeden z nowych modeli to szybki aparat oparty na technologii Burst Shooting. Kolejne cztery modele, obok nowych możliwości i funkcji, zostały zaprojektowane w obudowach o nowym kształcie. Aparat Exilim Pro EX-F1 (na zdjęciu) posiada szybki sensor CMOS i procesor obrazu LSI. Prędkość dla zdjęć seryjnych aparatu będzie wynosiła 60 klatek na sekundę przy pełnej rozdzielczości. Aparat może rejestrować sekwencje wideo z prędkością 1200 klatek na sekundę. W dalszej części oryginalne info prasowe Casio.

EXILIM Pro EX-F1

Exilim Pro EX-F1 został wyposażony w sensor CMOS oraz super szybki procesor LSI. 6.0 milionów efektywnych pixeli oraz 12x zoom optyczny uzupełniają możliwości trybu Burst Shooting, który pozwala na precyzyjne uchwycenie każdej sekundy ruchu i jego najmniejszych detali, które są niewidoczne dla ludzkiego oka.

Pełna rozdzielczość fotografii z szybkością 60 fps w trybie Burst Shooting
Używając trybu zdjęć seryjnych użytkownik będzie mógł wykonywać je z prędkością od 1 do 60 fps. Do 60 ujęć może być wykonywanych od razu, co oznacza, że aparat będzie dawał możliwość wykonania 60 klatek w ciągu jednej sekundy lub 5 klatek na sekundę przez 12 sekund.

Ultraszybki tryb Prerecord Still Images
Użytkownik może zapisywać obraz nie tylko w momencie wciśnięcia przycisku, ale i przed. Ciągłe nagrywanie do 60 fps umożliwia zapis maksymalnie do 60 zdjęć na sekundę w pamięci buforowej nawet zanim przycisk migawki zostanie naciśniety. Nawet jeśli użytkownik wciśnie przycisk zbyt późno, decydujący moment zostanie zapisany.

Slow Motion Move umożliwia zapis obrazu w zwolnionym tempie zdjęciami seryjnymi
Użytkownik może zapisać naoczną sytuację w zwolnionym tempie. Wraz z przyciśnięciem migawki zwolniony ruch poruszającego się obiektu można zapisać obserwując go na ekranie aparatu.

Funkcja Rapid Flash umożliwia ciągły zapis nawet w słabym świetle
Aparat umożliwia zapis do 20 zdjęć seryjnych przy prędkości 7 fps z użyciem flesza, co nawet przy słabym oświetleniu pozwala wykonywać zdjęcia wysokiej jakości. Wewnętrzna dioda LED pozwala zapisywać obraz z prędkością od 10 do 60 fps.

Super szybki tryb nagrywania filmów do 1200 fps
EXILIM Pro EX-F1 nagrywa filmy, które rejestrują obraz niewidoczny dla ludzkiego oka z wolnym trybem odtwarzania. Użytkownik może wybrać z prędkości: 300 fps, 600 fps lub 1200 fps. Movie Button pozwala szybko uruchomić nagrywanie bez uprzedniego włączenia trybu zdjęć seryjnych.

Filmy Full High Definition
Aparat umożliwia zapis filmów w formacie Full HD. Użytkownik może nagrać film w rozdzielczości 1920x1080 pixeli, z szybkością 60 fps. Aparat można połączyć z telewizorem HD poprzez kabel do wejścia HDMI.


EXILIM Card EX-S10 - Najmniejszy i najcieńszy aparat z 10 megapixelową matrycą

Kolekcja supersmukłych aparatów Casio EXILIM powstała w 2002 roku. Nowy EXILIM Card EX-S10 to kontynuacja idei połączenia funkcjonalności i designu charakterystycznego dla tej linii aparatów.

Smukły design obudowy
Stylowa obudowa aparatu mierzy 94.2 mm x 54.6 mm x 15.0 mm (13.8 mm w najcieńszym miejscu) i odzwierciedla dążenie Casio do stworzenia najsmuklejszego aparatu. Wymiary te to optymalne parametry łączące trwałość obudowy ze stali nierdzewnej i stylowy wygląd w czterech dostępnych kolorach - czerwonym, niebieskim, srebrnym i czarnym.

10.1 mln efektywnych pixeli i 3x zoom optyczny
Smukły wygląd aparatu nie ograniczył jego możliwości. EX-S10 został wyposażony w 1/2.3 calową matrycę CCD. Umozliwia to wysokiej jakości wydruk zdjęć lub ich detali.

2.7 calowy szeroki, jasny wyświetlacz LCD z kontrastem
Aparat został wyposażony w opracowany przez Casio wyświetlacz Super Clear LCD, który pokazuje niezwykle ostre i żywe kolory, dzięki kontrastowi i wysokiej rozdzielczości 230,160 pkt. Wyświetlacz zachowuje wysoką jakość obrazu niezależnie od tego pod jakim kątem jest oglądany. Jasność umożliwia przeglądanie zdjęć nawet w intensywnym dziennym świetle.

Funkcja Auto Shutter z systemem detekcji ruchu
Używając technologii wyostrzenia ruchomego obrazu aparat może automatycznie zrobić zdjęcie w momencie poruszenia ręką albo poruszenia się obiektu tak, aby zdjęcie było ostre. Technologia umożliwia użytkownikom automatyczne zrobienie zdjęcia uśmiechu osoby (rozpoznaje uśmiech), w zależności od panujących warunków, wykonanie zdjęcia poruszających się obiektów albo w momencie, gdy sami sobie robią zdjęcie i ich twarz (razem z uśmiechem) znajdzie się w centrum obiektywu.

Szeroki format H.264
Aparat umożliwia nagrywanie filmów w standardzie H.264, co pozwala użytkownikowi zapis filmów w najnowszej technologii z formatem obrazu w proporcjach 16:9. Aparat został również wyposażony w funkcję Movie Button ułatwiającą nagrywanie filmów.


EXILIM Zoom EX-Z80

Model ten oferuje kompaktowy design i funkcjonalność, która pozwala nawet najmniej zaawansowanym użytkownikom wykonywać zdjęcia i filmy wysokiej jakości. Stylowy wygląd pozwala traktować aparat jako modny i funkcjonalny dodatek, a dopasowanie go do stroju umożliwia szeroka paleta kolorów w jakich jest on dostępny: stonowany róż, jasny róż, zielony, niebieski, czarny i srebrny.

Filigranowa, elegancka forma
Smukła obudowa EX-Z80 mieści się w dłoni. Wygląd aparatu został podkreślony lustrzanymi wykończeniami.

8 mln efektywnych pikseli, 3x zoom optyczny
Dzięki zastosowaniu opracowanego przez Casio procesora EXILIM Engine 2.0, użytkownik może wykonywać przepiękne zdjęcia wysokiej rozdzielczości z bardzo cichymi szumami.

Funkcja Auto Shutter z systemem detekcji ruchu
Używając technologii wyostrzenia ruchomego obrazu aparat może automatycznie zrobić zdjęcie w momencie poruszenia ręką albo poruszenia się obiektu tak, aby zdjęcie było ostre. Technologia umożliwia użytkownikom automatyczne zrobienie zdjęcia uśmiechu osoby (rozpoznaje uśmiech), w zależności od panujących warunków, wykonanie zdjęcia poruszających się obiektów albo w momencie, gdy sami sobie robią zdjęcie i ich twarz (razem z uśmiechem) znajdzie się w centrum obiektywu.

Szeroki format H.264
Aparat umożliwia nagrywanie filmów w standardzie H.264, co pozwala użytkownikowi zapis filmów w najnowszej technologii z formatem obrazu w proporcjach 16:9. Aparat został również wyposażony w przycisk do bezpośredniego nagrywania filmu (Movie Buton) ułatwiający nagrywanie filmów.

Fun & Easy - ramki do zdjęć
Aparat umożliwia wykonywanie zdjęć w ramkach o różnych kształtach, np. w kształcie serca. Aparat dobierze ramkę w zależności od tego czy zbliżenie na zdjęciu będzie umożliwiało pożądany efekt.


Face Detection - idealne zdjęcia portretowe
Funkcja ta umożliwia detekcję i wykonanie ostrych zdjęć do 10 twarzy osób na jednym grupowym zdjęciu portretowym. Jeśli twarze ludzi, którzy mają wyjść na zdjęciu ostro zostały uprzednio zarejestrowane funkcją prerecorded, aparat przy użyciu technologii Face Detection może "wykryć" jednocześnie do 10 twarzy osób. Jeśli aparat rozpozna którąkolwiek z twarzy zapisanych prerecordem, ustawia je jako priorytetowe przy fokusowaniu i ekspozycji. Funkcja ta może być przydatna przy portretowaniu dużej grupy ludzi, kiedy zależy nam na tym, aby szczególnie wyraźne były twarze tylko niektórych osób.
*Face Detection wykorzystuje procesor opracowany przez OKI - FSE (Face Sensing Engine).


EXILIM Zoom EX-Z200 i EX-Z100

10.1 megapixelowe modele z 4x zoomem optycznym zostały wyposażone w 28mm szerokokątny obiektyw.
Dodatkowo do dotychczas wykorzystywanych technologii w aparatach Exilim przez Casio, "inteligencja" nowych aparatów została rozbudowana. Wzmocniono je o funkcje automatycznie rozróżniające fotografowane sytuacje i obiekty, co pozwala migawce automatycznie dobrać odpowiednią funkcję do danego zdjęcia czy filmu.

Szerokokątny 28 mm obiektyw z 4x zoomem optycznym
Aparaty umożliwiają przybliżenie od 28 do 112 mm (dla filmu 35 mm). Co ułatwia użytkownikom szerokokątne fotografowanie dużych obiektów lub małych w dużym zbliżeniu.

10.1 mln efektywnych pixeli I 3x zoom optyczny
Smukły wygląd aparatu nie ograniczył jego możliwości. EX-S10 został wyposażony w 1/2.3 calową matrycę CCD. Umożliwia to wysokiej jakości wydruk zdjęć lub ich najmniejszych detali.

Matryca CCD i funkcje Anti Shake w modelu EX-Z200
Aparat Casio Exilim EX-Z200 został wyposażony w funkcje redukujące efekt zamazanych zdjęć wywołanych poruszaniem się fotografowanego obiektu. Zarówno model EX-Z200, jak i EX-Z100 dysponują Anti Shake DSP, który redukuje niepożądane zamazania poprzez podnoszenie czułości aparatu, a tym samym prędkości migawki.

2.7 calowy szeroki, jasny wyświetlacz LCD z kontrastem
Aparat został wyposażony w opracowany przez Casio wyświetlacz Super Clear LCD, który pokazuje niezwykle ostre i żywe kolory, dzięki kontrastowi i wysokiej rozdzielczości 230,160 pkt. Wyświetlacz zachowuje wysoką jakość obrazu niezależnie od tego pod jakim kątem jest oglądany. Jasność umozliwia przeglądanie zdjęć nawet w intensywnym dziennym świetle.

Funkcja Auto Shutter z systemem detekcji ruchu
Używając technologii wyostrzenia ruchomego obrazu aparat może automatycznie zrobić zdjęcie w momencie poruszenia ręką albo poruszenia się obiektu tak, aby zdjęcie było ostre. Technologia umożliwia użytkownikom automatyczne zrobienie zdjęcia uśmiechu osoby (rozpoznaje uśmiech), w zależności od panujących warunków, wykonanie zdjęcia poruszających się obiektów albo w momencie, gdy sami sobie robią zdjęcie i ich twarz (razem z uśmiechem) znajdzie się w centrum obiektywu.

AUTO ®BEST SHOT - analiza fotografowanego obrazu i dobór trybu jego fotografowania
Nowe aparaty Exilim automatycznie analizują rejestrowany obraz i dostosowują do niego najlepszy tryb fotografowania. Sześć możliwości fotografowanego obrazu: ludzie, sceneria, sceneria nocą z ludźmi, zbliżenia i poruszające się obiekty. Obok dbałości o funkcjonalność i technologie, aparaty zostały zaprojektowane z dużą starannością o wygląd i dbałością o komfort ich obsługi. Zmiana i dostosowanie konkretnych funkcji jest proste i szybkie.

Szeroki format H.264
Aparat umożliwia nagrywanie filmów w standardzie H.264, co pozwala użytkownikowi zapis filmów w najnowszej technologii z formatem obrazu w proporcjach 16:9. Aparat został również wyposażony w guzik Movie Button ułatwiający bezpośrednie nagrywanie filmów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. EXILIM Pro EX-F1 (autor: bmiluch | data: 18/01/08 | godz.: 00:34)
    chyba będzie wreszcie dobry aparat do zdjęć ze wspinaczki

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.