Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 21 stycznia 2008 
    

Rekordowe wyniki sprzedaży w branży gier


Autor: Zbyszek | źródło: 4press/Neowin | 21:42
Sprzedaż oprogramowania i sprzętu do gier wideo w Stanach Zjednoczonych w grudniu 2007 roku była większa o 28% w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2006. Zdaniem firmy badawczej NPD, główną zasługą takiego wyniku jest popularność konsoli Nintendo Wii. Po 43% wzroście w całym 2007 roku, w tym roku tendencja wzrostowa będzie mniejsza. Powodem ma być zmiana zainteresowania kupująych ze sprzętu nowej generacji na gry. „Oczywiście sprzedaż urządzeń także będzie rosła, zwłaszcza, że spadają ich ceny, ale środek ciężkości zostanie przeniesiony na oprogramowanie do zabawy” – twierdzi analityk NPD Anita Frazier.

Sprzedaż w grudniu była na poziomie 4,82 mld dolarów, a w całym 2007 prawie 18 mld dolarów, wynika z raportu. Firma Nintendo sprzedała 1,35 mln konsol Wii, co podniosło całkowitą ich liczbę w USA do 7,4 mln. Sukces Wii wynikał głównie z zastosowania innowacyjnego kontrolera z czujnikiem ruchu i prostszych gier niż u konkurencji. Wszystko to przyciągnęło nowych klientów, którzy do tej pory nie interesowali się grami wideo.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.